1075 ve1095 Temperlenmiş Çelik

Günün sonunda, projenizin amacına uygun malzemeleri tedarik etmek istersiniz. Bazen odaklanma performans ve dayanıklılıktır. Diğer uygulamalarda, nihai ürünün görünümü işlevsellikten daha önemli olabilir.

İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, metal projenizin özelliklerini dinlemenize ve uygulamanız için doğru malzemeyi almanıza yardımcı olabileceğini unutmayın.

Temperli Yay Çeliği 1075 Vs 1095
Aşağıda, iki Temper Yay Çelik tipi: 1075 ve 1095 arasındaki temel farkları ana hatlarıyla açıkladım. Bu yan yana karşılaştırma, bu yakından ilişkili malzemelerin birbirinden nasıl farklı olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Önerilen makale: epoksi zemin kaplama ve zemin uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Fiziksel ve kimyasal özellikler
Malzemeler manganez muhtevasında da farklılık gösterirken, karbon muhtevası buradaki ana farklılaştırıcıdır. Yüksek karbonlu çelik olarak bilinen mavi temperli yay çeliği daha zordur, daha az bükülebilir ve daha yüksek geri yaylanma derecesine sahiptir. Bu malzemeden üretilen bitmiş ürünler, malzemenin diğer özelliklerine karşılık gelen daha iyi kenar tutuşuna sahiptir.

Alternatif olarak daha az yaylı geri (1095’e kıyasla) daha yumuşak, daha kolay bükülmüş bir malzemeyle sonuçlanan orta karbon içeriğine sahiptir. Daha yüksek bir işlenebilirliğe sahip olduğu için, keskinleştirmek ve başka şekilde imal etmek daha kolaydır.

Yaygın Uygulamalar
Her iki metal de aynı ürünlerin çoğunu oluşturmak için kullanılır. Üretimde hangi tipin kullanılacağına ilişkin karar, üretim sürecinize ve nihai ürünün sahip olmasını istediğiniz benzersiz özelliklere bağlıdır. Hem 1075 hem de 1095 yay çeliği yapmak için kullanılır:

Araç Bobini Yayları
Bahar kelepçeleri
Antenler
S-Çatal dişleri
Kilitleme Seçtikleri
Saat eller

Projeniz için  (1075) veya  (1095) doğru olup olmadığından emin değilseniz, hea çelik profil fiyatları gibi hangi metalin özelliklerinin uygulamanıza daha uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olabiliriz. Ve buradan, ihtiyacınız olan materyali uygun ölçere getirmenize yardımcı olur.