2020 Boya Rengi Trendleri

Yeniden boyamayı düşünüyor ve hangi renklerin trend olduğunu merak ediyor musunuz? Her sonbaharda, bir sonraki yıl için renk trendlerinden neler bekleneceği konusunda çok fazla tartışma var. Kış, Kuzey Virginia’da iç mekanı boyamak için harika bir zaman olduğundan, 2020 için popüler renkler ve nereden ilham alacağımız konusunda biraz rehberlik sunabileceğimizi düşündük.

Renk seçimi için iki öneri:

Evinizi satışa çıkarıyorsanız ve görünümünü yenilemek istiyorsanız, beyazlar, açık griler ve gri (gri ve bej kombinasyonu) gibi klasik nötrleri tercih edin. Potansiyel alıcılar evinizde yürüyebilmeli ve sizin değil, kişisel tarzlarını tasavvur edebilmelidir.

Evinizin görünümünü yenilemek istiyorsanız ve yakın zamanda taşınmayı planlamıyorsanız, beğendiğiniz ve şık bir renk deneyin. Yalnızca beğendiğinizi seçerseniz, dış cephe boya uygulama fiyatları ile evinizin modası geçmiş görünme riskini alırsınız. Ve sadece trend olanı kullanırsanız, sevmediğiniz bir renkle yaşama riskini alırsınız. İkisi arasında bir denge bulmaya çalışın.

İlham Nerede Bulunur:

Neden profesyonellerin iç tasarımda trend olan şeyleri nereye götürdüğüne bakmıyorsunuz? Dünyanın dört bir yanındaki profesyonel tasarımcılar için önde gelen tasarım fuarı olan High Point Market, yılda iki kez Kuzey Carolina, High Point’te düzenleniyor. Önümüzdeki yılın renk trendlerine bir göz atmak için mükemmel bir yer.

Tasarım dergilerinde ve çevrimiçi olarak renk trendleri makalelerinde de bir eksiklik yoktur. Son olarak, Pottery Barn, Williams Sonoma Home, Home Goods ve Crate and Barrel gibi yerel mobilya ve yumuşak ürün perakendecilerini ziyaret etmek size neyin şık olduğunu gösterecektir. Kıyafet perakendecileri bile renk trendlerini yakalayacak.

2019 High Point Market’teki tasarımcılar, birçok yumuşak mobilya ve tasarım detayında cesur renkler ve büyük ölçekli desenlerle karşılandı. Pazar raporuna göre, gösteride görülen popüler renklerden biri derin bir merlottu. Bu, 80’ler ve 90’larda bu kadar popüler olan bordo değildi. Merlot’un daha çok mavi bir tonu var.

2020’de Aranacak Renkler:

High Point Market’e katılan bir tasarımcı, sonbahar tasarım şovunun renk trendlerini oyunda gördüğünü söylüyor. Heather Holcombe Designs’dan Heather Holcombe, “2020 için zümrüt yeşilleri, Bermuda mavileri ve merlot’ta zengin, mücevher tonlu duvar renklerine doğru bir trend görüyorum, çünkü müşteriler alanlarını ısıtmaya ve görsel etki yaratmaya çalışıyor” diyor. “Bu renkler, sıcak pirinç, koyu ahşap tonları ve lüks kumaşlarla vurgulandığında çok güzel oluyor.”

Tüm bir odayı canlı bir renge boyamaktan çekiniyorsanız, onu bir vurgu duvarı olarak az miktarda kullanmayı deneyin. Bir makyaj odası veya çalışma odası gibi küçük bir odayı mücevher tonunda boyamayı deneyebilirsiniz.

Allık veya bilinen adıyla bin yıllık pembe, kırlentler ve örtüler gibi şeylerde bir tasarım detayı olarak popüler olmaya devam ediyor. Genellikle gri veya açık gri gibi nötr bir renkle eşleştirilmiş olsa da, lacivert veya merlot gibi daha cesur renklerle eşleştirildiğini görüyoruz. Bu, kızarıklığı daha nötr hale getirir.

Tek renkli stil: Bu, renk için bir stil olmaktan çok bir renk değildir. Tasarım dergileri son yıllarda son yıllara göre daha fazla tek renkli odalar gösteriyor. Bu görünümü elde etmek için, koyu veya nötr bir duvar rengini doğrudan döşemeye, hatta tavanlara ve mobilyalara taşıyacaksınız. Herkesin zevkine uygun bir görünüm değildir, özellikle de cesur bir renk kullanıyorsanız. Bu görünümü denemek istiyorsanız, ideal bir alan küçük bir tuvalet veya çalışma odasıdır.

Moody mavi, yeşil ve gri renkler bu yıl da trend. Canlı mücevher tonları yerine daha derin, daha kasvetli tonlar düşünün. Bunlar sakinleştirici, tipik olarak daha koyu renklerdir ve rahatlamayı sevdiğiniz bir yatak odasına veya oturma odasına iyi dönüşür.

Toprak tonları geçen yıl itibariyle yavaş bir geri dönüş yapıyor! Toprak tonlarının yeniden kullanıma girdiğini görmeye başlıyoruz. Sıcak kahverengiler ve zeytin yeşilliği gibi bazı sıcak toprak tonlarına dönüş var.