5 Dış Ev Boyama İpuçları

Evinizin dışını boyarken, dış ev boyama ipuçlarını kullanmak, başlamadan önce her şeyin yolunda olmasını sağlar. Dış ev boyama işi zor olmasa da, evinizin dışını hazırlamak için yapmanız gereken birkaç şey vardır.

1. Boya ve Araçlar
Evinizi boyamak için ne kadar boyaya ihtiyacınız olacağını tahmin edin. Bu, duvarın genişliğini yükseklik ile çarparak yapılır. Daha uzun süreli etki için kaliteli bir boya seçin. Seçtiğiniz boya üzerindeki talimatlar size boyanın ne kadar yer kaplayacağını söyleyecektir.

Kaliteli boya fırçaları ve ruloları seçtiğinizden emin olun. Boya püskürtme cihazı kullanmaya karar verirseniz, arızayı önlemek için üreticinin talimatlarını okuduğunuzdan emin olun. Ahşap dolgu, macun bıçakları ve macun ve damla bezler, evinizi boyamaya başlamadan önce toplamanız gereken diğer öğelerdir.

Önerilen makale: İtalyan dekoratif sıva ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

2. Çevre Hazırlayın
Evinizin etrafında, siz ve bölgedeki diğer kişiler için güvenli bir bölge oluşturan bir çevre ayarlayın. Boyaya bulaşmasını önlemek ve güvenli bölgenizin olabildiğince engellenmemesi için evinize yakın olabilecek tüm uzuvları bağlayın. Çalışma alanınızdaki hareket ettirilemeyen eşyalara damla bezler koymak gerekecektir. Klima üniteleri ve fundalık, boyayı ücretsiz tutmak isteyeceğiniz öğelerdir.

3. Kepenkleri Çıkarın
Evinize kepenkler takılmışsa, boyaların üzerine binmemesi için bunları çıkarmak istersiniz. Panjurların etrafına boyamaya çalışmak her zaman pratik değildir, çünkü boya hala yanlara girebilir. Pencerelerinizin kapalı olduğundan emin olun ve çevreyi pencere contalarının ve diğer alanların etrafındaki çatlaklara veya deliklere hazırlarken evi inceleyin. Çatlak veya delik varsa, sorunu gidermek için kaliteli bir ahşap dolgu maddesi kullanın. Boyamadan önce ahşap dolgu malzemesini düzeltmek için bir zımpara kullanın. Pencerelerinizin çevresinde herhangi bir macun çatlıyor veya soyuluyorsa, macun bıçağıyla çıkarmak ve yeni macun uygulamak isteyeceksiniz. Bu, boyama işleminden sonra bunu yapmanıza engel olacaktır.

4. Boya Yüzeyini Hazırlayın
Evin yüzeyinde aşınmış veya soyulmuş boya olup olmadığını kontrol edin. Eski boyayı çıkarmak için tel fırça kullanın. Ahşapta çatlaklar varsa, etkilenen tüm alanları jotun renk kataloğu ahşap macunla doldurun ve kurumasını bekleyin. Alanları düzeltmek için bir zımpara kullanın. Bu, alanı boyadıktan sonra boya bitirmenin pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

5. Tüm Yontma Alanları Kumlayın
Bitmiş boya işinizde kaba alanlar olmadığından emin olmak için, evinizin tüm çevresi boyunca yontulmuş veya soyulmuş boya olan tüm alanları zımparalayın. İşiniz bittiğinde, evdeki yüzeydeki kalıntıları durulamak için güçlü bir basınçla bahçe hortumu kullanın. Boyamaya başlamadan önce kurumasını bekleyin.