Açık Kat Boyama

Yaşam, yemek ve mutfak alanlarının tek bir kesintisiz alanda birleştirildiği açık kat planları her zamankinden daha popüler. Bu yüksek kullanımlı odalar, duvarlar olmadan birbirine bağlanarak onları eğlence ve aile yaşamı için mükemmel kılar. Bununla birlikte, birden fazla duvar rengini istiyorsanız, bunlar aynı zamanda zor alanlardır. Biraz zor olsa da, boşlukta görsel ipuçlarına bakmanız mümkündür. Aşağıda açık bir plan boyamak için bazı ipuçları verilmiştir:

Mimari: Açık bir zemin, üzerinde çalışılacak mimari ipuçları olmadığı anlamına gelmez. Kalıplama, panel kaplama veya döşeme gibi ayrıntıları arayın. Büyük pencereler, tavan kirişleri, mantolar ve yerleşik raflar kullanın. Bunlar duvar rengi için doğal bir durma noktası görevi görebilir.

Uyum: Tüm süpürgelikler, tavanlar ve kapılar, alan boyunca aynı renkte olmalıdır. Bu, özellikle farklı duvar renkleri kullanmayı planlıyorsanız, açık alana bir uyum duygusu getirir.

Koordinat: Siz duvar renkleri koordine etmelisiniz. Benzer tonlara sahip tonları seçin. Açık planda en fazla iki veya üç renkten oluşan bir renk paleti seçmenizi öneririz. Bir fikir, aynı rengi, ancak oda boyunca farklı tonlarda veya güçte kullanmaktır. Örneğin, yaşam alanı için bir renk seçebilir, ardından yemek alanında o rengin daha açık veya daha koyu (diyelim ki daha koyu) bir tonunu kullanabilirsiniz. Mutfak alanında, aynı rengi kullanırsınız ancak yemek alanından bir veya iki gölge daha koyu olur. Elde ettiğiniz şey, üç farklı tonda jotun iç cephe boya fiyatı ile tek renkle boyanmış üç açık plan alanıdır.

Açılar: Açık bir kat planında herhangi bir açı varsa, bunları farklı bir duvar rengi oluşturmak için bir durma noktası olarak kullanabilirsiniz.

Vurgu: İkinci bir renk eklemek için vurgu duvarı olarak boyayabileceğiniz bir duvar olabilir.

Vurgu rengi eklemek için her zaman duvar olması gerekmez. Yerleşik kitap raflarından oluşan bir duvar veya mutfağın dolaplar veya backsplash gibi bir bölümü olabilir.

Cesur: Parlak renkler kullanmak cazip gelebilir, ancak rengi gerçekten sevseniz iyi olur çünkü evinizin trafiğin yoğun olduğu bir alanda onunla yaşıyor olacaksınız.

Cilalar: Duvar alanını kesmek ve ilgi uyandırmak için farklı duvar kaplamaları kullanmayı düşünün.