Alçı Levha Asma Tavan

Asma tavan, ses ve ısı yalıtımı sağlamak için tasarlanmış dekoratif bir sistem, taşyünü ve metalden oluşan yapısal bir elementtir. Binalarda tavanın sıra dışı veya hoş olmayan bir görünümünü önleyin amacıyla asma tavan nasıl yapılır uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Asma tavan uygulaması

işaretli yükseklik ölçümü baz tabanlı, lazer veya esnek Nuvo asma tavan yüksekliği ile geleceği belirleyen merdivenler ve dallar bir ip ile işaretlenmiştir. Tavan profilinden alınan ölçüm sonucu 60 cm aralıklarla kesilerek duvar prizi, pul ve vida kullanılarak monte edilir.

Yüzey alçı levhanın vidalama işlemi ile çakışırsa, alçıpan vida yapılır. Aşağıdaki tüm asma ızgara çubuk sistemini taşıyacak olan tavan profilleri, C-profilleri taşımak için tavan ve tavan profilleri C 90 cm aralıklarla yerleştirilecek ve bu önlemler göz önünde bulundurularak gelecekteki çatının bulunduğu yerde gösterilecektir. ve uygun olduğu şekilde çelik dübel veya çubuk kullanılarak askı çubuğunun montajı yapılır.

Daha sonra Tavan C profilleri kesilir ve boyutlarda hazırlanır. Kelepçe kıvırma yerleştirerek süspansiyon çubuğu silindir fazla kısmı, profil verilmiş kavrama tavan C monte edilmesi için kullanılan tavan C klipler profili ile hat askı yerleştirildikten sonra taşıyıcı profil tee C şekilli tavan ve gerekli yükseklik ayarından sonra zımba uçlarının kıvrım sabitleme profili. Bu arada, C-şekilli tavan duvarının ikincil uçları, monte edilmiş tavandan önce profilin içine yerleştirilmelidir. Daha sonra, karkasın yüzeyi hassas bir şekilde kontrol edilir.

Metre, ölçülen profil düzeltmesi ve bağlantı aksı klipsi ile sabit aks profili kullanılarak sağlanır.

vidalama işleminin ardından alçıpan vidalar vasıtasıyla monte edilecek levhanın yüzeyinin montaj adımı 30 cm aralıklarla tamamlanır.

Göz önünde bulundurulması gereken nokta, sistemin kafa karıştırıcı bir düzenleme sistemi ile uygulanmasıdır. Alçıpan kurulduğunda, taş yünü yalıtım amaçlı yerleştirilir.

Daha sonra eklemler bantla kapatılır. Bant ve vida üzerine uygulama için Aygips derz alçısı hazırlanmıştır. Kuru temiz su alçı tozu, homojen bir karışım elde etmek için bir karıştırıcı ile sıva ve karıştırmak amacıyla iki dakikalık bir su ekstraksiyonudur. Elde edilen alçı contası, derz bandı ve vidalarına uygulanır.

Yüzey akustik alçı panelin montaj aşaması, vidalama işlemi 30 cm aralıklarla tamamlandığında, alçıpan için vidalarla monte edilir. Göz önünde bulundurulması gereken nokta, sistemin kafa karıştırıcı bir düzenleme sistemi ile uygulanmasıdır. Akustik alçıpan montajından sonra taş yünü izolasyon amaçlı olarak yerleştirilir.

Daha sonra eklemler bantla kapatılır. Bant ve vida üzerine uygulama için Aygips derz alçısı hazırlanmıştır. Kuru temiz su alçı tozu, homojen bir karışım elde etmek için bir karıştırıcı ile sıva ve karıştırmak amacıyla iki dakikalık bir su ekstraksiyonudur. Elde edilen alçı contası, derz bandı ve vidalarına uygulanır.

Asma tavan uygulaması kaset tipi

işaretli yükseklik ölçümü baz tabanlı, lazer veya esnek Nuvo asma tavan yüksekliği ile geleceği belirleyen merdivenler ve dallar bir ip ile işaretlenmiştir. T24 alınan ölçüm sonucu çevresel profilin 60 cm aralıklarla kesilmesiyle duvar prizinden rondela ve vida kullanılarak monte edilir. Yüzey alçı levhanın vidalama işlemi ile çakışırsa, alçıpan vida yapılır. T24 profil iskeleti monte edildikten sonra ana konsolları taşıyan T24 profil iskelet sistemi 120 cm aralıklarla yerleştirilecek gelecekteki tavan yerleri göz önünde bulundurularak boyutlandırılır ve delinir. Süspansiyon çubuğunun çelik veya dübel çivileri ile uygun şekilde montajı.

Daha sonra, T24 profilleri kesilecek boyut boyutlarında kesilir ve hazırlanır. T24 profiller askıdaki deliklere asılır.

Bir araya uyacak şekilde imal edilen profiller 60 cm aralıklarla sabitlenmiştir. Bu aşamada ölçüm önemlidir. Yerleştirilmesi için 60X60 tabaklara uyduğundan emin olun. Akustik alçı gövde oluşturulduktan sonra 60 ila 60 arası yerleştirilir.

Sabitleme vidaları, derz bandı ve sıva contası, kolayca müdahale edilmek ve gerekirse yeniden konumlandırılmak için uygulamaya gerek duymaz ve plakaya izin verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.