Banyo Dolapları

Banyo dolapları kullanılan malzemelerin düzenli olarak saklanması için üretilmiştir. Banyo mobilyaları iki bölümden, lavabonun alt kısmından ve üst kısmı kişisel temizlik ve bal ürünleri ile oluşmaktadır. Benzersiz parçalar ve dolaplar da istek üzerine kullanılabilir. Banyolarda yaşayan insanların kişisel temizlik ve bakım aldıkları yerlerdir. Evlerin diğer bölümleri gibi, kültüre bağlı olarak kültürel farklılıklar vardır. Batı ülkelerinde, banyolar ile evin diğer bölümleri arasında fazla bir fark yoktur; daha az gelişmiş ülkelerde ise genellikle basit banyolar tercih edilir. Ülkemizde tuvalet ve banyolar genellikle birlikte kullanılmakta, kirli çamaşır sepetleri, kişisel temizlik ürünleri, ev temizlik ürünleri ve yeterli büyüklükte ise çamaşır makineleri de kullanılmaktadır. .

BANYO DOLABI
Banyolar ıslak ve ıslak olduğu için, üretimde kullanılan malzemeler suya ve neme karşı dayanıklı olmalıdır. Banyo dolabı yapımında, orta yoğunlukta lif levha, MDF levha ve yonga levhalar genellikle kullanılır. Her türlü yüzeyin MDF plakaları: lake, boya, vernik vb. Sıvı yüzey uygulamaları gerçekleştirilebilir.

BANYO DOLAPLARINI SEÇMEK İÇİN NELERDİR?
Malzeme Seçimi: Banyo mobilyalarını seçerken dikkat edilmesi gereken ilk şey, malzeme seçimidir. Su ve neme dayanıklı malzemelerin seçimi uzun yıllar boyunca modern banyo dolapları için önemli olmuştur.

Renk Seçimi: Boyut ve boyut seçiminde renk seçimi, ışık ve karanlık en önemli kriterlerdir. Geniş alanlarda parlak, koyu renkler tercih edilebilir ve küçük mekanlarda basit tasarımlar ve açık renkler kullanılabilir. İkinci önemli kriter, zeminin rengine, küvete, duş kabinine ve banyonun dekorasyonunda kullanılan duvar kaplamalarına uygun renklerin seçilmesidir.

Ergonomi: Banyo dolabının tasarımında kullanıcının tasarım ve fiziksel özellikleri dikkate alınmalıdır.

Depolama Kapasitesi: Evde yaşayan kişi sayısına bağlı olarak, yeterli depolama kapasitesine sahip alt ve üst banyo dolabı modülleri kullanılmalıdır.

BANYO KURALLARI

Banyo ve WC için iki ayrı alan sağlanmaktadır. Banyo ve WC’nin ayrılması gereken bir evde 5’ten fazla kişi yaşıyor. Odalar kapalı olmalıdır. Tuvaletler veya diğer tuvaletler banyo koridorundan erişilebilirse, banyo ve tuvalete yatak odasından erişilebilir. Küvet ve / veya duş teknesi, lavabo ve çamaşır makinesinin banyoya yerleştirilmesi, klozet, bide ve lavabonun tuvalete konulmalıdır.

Ekonomik ve teknik nedenlerle, küvet ve tuvalet, banyo ve mutfak, birbirinin kurulum kanallarını kullanacak şekilde düzenlenmelidir. Banyoyu odanın içinde kullanmak daha uygundur.

Banyo ve tuvaletin oryantasyonu kuzey tarafında olmalı, aydınlatmalı ve havalandırılmalıdır. Evin içindeki odalar en az 4 kat daha fazla hava değişimine sahiptir. Banyo ve tuvaleti, montaj duvarlarını ve ses yalıtımını en aza indirgemek için, ortadaki tesisat duvarları üst üste gelecek şekilde düzenlenmelidir.

Yan yana iki hamamın besleme ve boşaltma kanalları aynı hatta bağlanmamalıdır. Banyoda daha fazla konfor için +22 ve – 24 derecelik bir sıcaklık tercih edin. Konut tuvaletlerinde +20, farklı kullanımlara sahip inşaat tuvaletlerinde +15. Banyolar çok nemli odalar. Uygun yalıtım önlemleri alınmalıdır.

Yüksek nem ve buğulanma nedeniyle, yüzeylerin temizlenmesi kolay olmalıdır. Duvar ve sıva yeterince nem almalı ve sağlamalıdır. Bodrumun kaymaya karşı korunması gerekir. Ses yalıtımı da yapılmalıdır. Sonuç olarak, cihaz montaj ve ekipmanlarındaki ses gücü, oturma odalarında, yatak odalarında veya çalışma odalarında 35 dB’yi geçmemelidir.

Elektrikli ekipman için en az bir güvenlik kontağı, aynanın yanında 1,30 m yükseklikte monte edilmelidir.

Banyo ve tuvalet için aşağıdaki ekipman türleri dikkate alınmalıdır. Havlu ve temizlik ürünleri, ayna, aydınlatma, sıcak su donanımları, ilaç dolabı (kapalı), ek ısıtma, el havluları ve peçete modelleri için dolaplar. askılar, banyo üzerinde kurutma rafı, tuvalet kağıdı tutucusu, diş temizleme kabı, sabunluk vb.

BANYO DOLABI
Banyo dolaplarının fiyatı, uygulamanın niteliğine bağlı olarak değişir. Orta büyüklükte bir banyonun kabin maliyeti 500 ile 1.000 TL arasında değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.