Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır

Banyolar günlük kişisel bakımın sağlandığı ıslak ortamlardır. Banyo kullanımı kültürel ve coğrafi farklılıklara göre değişebilir. Türkiye banyo kullanımında, akan suyun altında yıkanarak ve bireysel alışkanlıkların banyo alışkanlıklarında tercih edilir çünkü genel olarak banyo ve duşun bir arada olduğunu görürüz. Konut maliyetinin önemli bir bölümünü oluşturan hamamlar, sosyal, ekonomik ve kültürel yapıyla ilgili değişen konfor beklentilerine göre değişebilir.

Banyo tadilatı yapılmasının genel olarak, seramik, lavabo, küvet ve lavabonun görsel ve fonksiyonel özelliklerinin konfor amaçlarına, elektrik sistemlerine, neme ve yapıya bağlı ısıtma, havalandırma, su ve su çakışmalarının nedenlerini içerir. fiziksel izolasyon problemi.

* Projeye özgü detaylar tadilattan geçiyor olabilir. Bu süreçte uzmanlara danışmanız tavsiye edilir.

Banyo tadilatı neden yapılır?
Görsel ve konfor ihtiyaçları
Yer ve duvar karolarının rengi, deseni ve boyutları
Vitrifiye bileşenlerin renk ve kalitesi
Sıkıcı ve karanlık alan
Fiziksel ihtiyaçlar karşılanmadı
Kase ve lavaboların fiziksel özelliklerine uyulmaması
Banyolardaki boşluk nedeniyle kullanım alanını azaltır.
Banyo dolaplarının yeterli depolama kapasitesinin olmaması, yetersiz konum veya boyut
Planlama ya da eskime olmama nedeniyle elektrik, havalandırma, ısıtma ve su tesisatı
Zemin ve duvarların neden olduğu nem ve su geçirmezlik problemleri
Durum tespiti ve proje planlaması

Tesisteki sorunlarınız varsa tespit edilen mekanın tadilatında yapılan keşif ve gerekli önlemleri alınız. Tasarım / proje kullanıcı istekleri ve alan gereksinimlerine göre gerçekleştirilir. Vitrifiye elemanlar (lavabo, tuvalet, duşakabin ve küvet) ve dolap vb. boyutlar ve konumlar belirlenir. su banyosunu, tuvalet şeklini ve yerini, banyo mobilyalarının ve çamaşır makinesinin yerini, musluğun yerini, radyatör / panel tipini ve yerini değiştirin. ayna, aydınlatma elemanları gibi parametrelerin belirlenmesi ve çıkış suyunun yeri, sıhhi tesisat, güç kaynağı ve gaz döşeme için çok önemlidir.

Tesisin kırılması / nakli ve tadilatı

Yenilemede bir sonraki adım kırma ve ulaştırma işleminin başlangıcıdır. Kırma ve hareket eden çalışma, gerektiğinde kurulum sisteminin yenilenmesi ile başlar. Su ve elektrik tesisatları, vitrifiye elemanlarının konumuna ve tasarımına göre düzenlenmiştir.

Su yalıtım ve döşeme seramikleri

Kurulumdan sonra, sıva duvara uygulanır. Sıva uygulaması tamamlandıktan sonra, rahatsızlıkların giderilmesi için zeminde oluşan banyo ve suyun drenaj gradyanını sağlamak için tesviye şapı uygulanır. Pislik için şapları tablanın uygulanmasından önce yerleştirilir. Böylece hem dayanıklı pürüzsüz yüzey hem de malzeme tüketiminin inşası bir sonraki adımda kullanım için azaltılır. Daha sonra, sızdırmazlık harcı ve sızdırmazlık köşe şeritleri, suyun temas edebileceği tüm yüzeylere uygulanmalıdır. Her iki alt katta da banyo, su sızıntısı ve nem problemleri ortaya çıkarsa, ihtiyaç duyulduğunda veya uygun şekilde yapılmış banyo sızdırmazlık uygulamaları. Sızdırmazlık sonrasında, uygun bir yapıştırıcı ile seramik yapıştırıcı uygulayın ve bir silikon dolgu macunu uygulayın.
Yapıştırıcılar ve seramik derzleri tek başlarına mühürlemez. Sulak alanlardaki sürdürülebilir uygulamalar için su yalıtımı esastır.

montaj

Seramiğin uygulanmasından sonra, kabinin montaj işlemi ve vitrifiye elemanlar başlar. Banyolarda klima, su ve elektrik tesisatı için borular, kablolama, aydınlatma malzemelerinin asma tavanı gibi uygulamaların artmasını sağlayan malzeme gizliliği yaygın olarak kabul edilmektedir. Genel olarak, yüksek neme bağlı yüksek dayanımlı metal asma tavan elemanları tercih edilir. Ek olarak, boşluğun koşullarına bağlı olarak, neme ve doğal havalandırma deliklerine yerleştirilmiş pencerelerin çıkarılması sağlanabilir. Bu nedenle, özellikle nemli alanlarda genellikle boyama ve sıva kaybında küf ve mantar büyümesinin neden olduğu yoğunlaşma, ısı kaybını vb. Arttırır. sorunlar minimize edilir.

Proje tamamlama

Tüm banyo işlemleri tamamlandığında tesisatçı muslukları kurar. Küvetler, dolaplar, banyo dolapları projede planlandığı gibi yerleştirilmiştir. En üst katta duşakabin monte edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.