Beton Sundurma Boyama

Beton bir sundurmanın görünümü ve hissi genellikle sadece bir kat boya uygulanarak geliştirilebilir. Bir beton sundurmayı veya başka bir betonu uygun şekilde boyamak için atmanız gereken bazı önemli adımlar vardır.

Adım 1 – Kalıntıları Gidermek İçin Süpürün
Süpürge veya süpürge, verandadaki gevşek kir ve kalıntılarla ilgilenebilir. Bu önemlidir, çünkü bunu yapmamak basınçlı yıkama sırasında uçabilecek nesnelere yol açabilir ve bu da hasara neden olabilir.

Adım 2 – Basınçlı Yıkama
Tüm verandayı dikkatlice yıkamak için 3000 PSI değerinde bir basınçlı yıkama cihazı kullanın. Lekeleri olduğu görünen her yere özellikle dikkat edin.

Önerilen makale: mermer görünümlü italyan boya ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Adım 3 – Sundurma Temizini Ovalayın
Daha sonra sundurmayı iyice ovalamak için beton temizleme kimyasalları veya standart bir deterjan ve sert bir kıl süpürgesi veya ovma fırçası kullanın. Herhangi bir leke, özellikle yağ olabilecek lekeler fark ederseniz, leke çıkana kadar bunları iyice ovalayın.

Adım 4- Durulama için Basınçlı Yıkama
Yine 3000 PSI olarak ayarlanmış basınçlı yıkayıcıyı kullanarak kimyasalları güverteden iyice durulayın.

Adım 5 – Muriatic Acid kullanın
Betonu iyice inceleyin. İyi temizlenmiş gibi görünüyorsa, bu adım gerekli değildir. Hala lekeli görünen herhangi bir alan fark ederseniz, betonu bir kez daha temizlemek için muriatik asit kullanın. Muriatik asit ile çalışırken yaralanmayı önlemek için gözlük, solunum maskesi, ağır lastik eldiven ve koruyucu kıyafet giymek önemlidir. Muriatik asidi uygun miktarda suyla seyreltin ve dış cephe boya uygulaması gibi betona sürün. Yüzeyi tamamen durulamak için basınçlı yıkayıcıyı son bir kez kullanın.

Adım 6 – Kurumasına İzin Ver
Verandanın tamamen kurumasını bekleyin. Gerekli süre, ikliminize bağlı olarak biraz değişecektir, ancak genellikle yaklaşık 24 saat sürmelidir.

Adım 7 – Bir Sızdırmazlık Maddesi uygulayın
Boya silindiri tavasına bir miktar beton dolgu macunu dökün. Dolgu macunu, tamamlanıncaya kadar tüm güverte üzerinde ileri geri hareketleri kullanarak bir boya silindiri ile tüm alanın üzerine yuvarlayın. Sızdırmazlık tabakasını ince tutmayı unutmayın çünkü köpürmeyi önler. Devam etmeden önce sızdırmazlık maddesinin tamamen kurumasını bekleyin.

Adım 8 – Boya Uygula
Sonra bir rulo tavaya biraz beton boya dökün ve verandayı renkli kaplamak için diğer silindirinizi kullanın. İşi bir kat halinde bitirmeye çalışmayın. Yüzeyin her biri arasında iki ila dört saat kurumasına izin verirken iki ila üç kat boya uygulamak neredeyse her zaman gerekli olacaktır. Boyayı uygularken yumuşak bir ileri geri hareket kullanın ve ardından boya fırçanızı duvarlara karşı kenarları düzeltmek için kullanın.

Adım 9 – İkinci Kat Mastik uygulayın
Boyanın üzerine ikinci bir kat uygulamak için ilk dolgu macunu tabakası için daha önce kullandığınız silindiri kullanın. Bu, suyun sızmasını önlemeye yardımcı olacak ve güneş hasarını da azaltacaktır. Verandada yürümeden önce en az 24 saat kurumasını bekleyin.