Beyaz Duvarlarınızı Nasıl Süsleyebilirsiniz?

Son on yılda kiralık daireler, tasarım stilleri, renk paletleri ve iç tasarım trendleri açısından bir dönüşüm veya çeşitleme geçirdi. Yeni renk desenlerinin doğuşu, düz beyazdan bir uzaklaşma yarattı, ancak hala zamansız beyaz tasarımlar için bir yer var, bu sadece stil ve zarafeti korurken bir alana hayat enjekte etmenin doğru dengesini bulma durumu.

Bugün, Avrupa’nın her yerinde parlak tonlarda, gri, derin mücevher tonlarında ve hatta siyahla boyanmış evleri görmek alışılmadık bir durum değil. Ancak hem iç hem de dış mekanlarda çoğu eve baktığınızda beyaz en baskın renktir.

Kiralık mülklerin duvarların beyaza boyanmasını veya rengin çok yakın bir varyasyonunu tercih etmesinin çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenlerden bazıları;

Üzerine boyaması kolay bir renk
Beyaz boyalar genellikle renkli olanlardan daha ucuzdur
Beyaz, hemen hemen her renkle iyi çalışır ve onu bir tür evrensel zemin haline getirir.
Taşındıktan sonra boş beyaz duvarlara biraz daha renk veya canlılık katmak isteyebilirsiniz, ancak kendinizi birkaç faktör tarafından kısıtlanmış bulabilirsiniz.

Kira kısıtlamaları, duvarları yeniden boyamayı caydırabilir, hatta yasaklayabilir, neyi boyayacağınız konusunda farklı iç fikirleriniz olabilir veya bütçeniz sizi sınırlayabilir.

Ama bu boş beyaz duvarlara sıkışıp kaldığınız anlamına mı geliyor? Eh, en azından değil.

Basit dekorasyon püf noktaları ve püf noktaları ile mülkünüze hayat ve renk katmak için birkaç pratik ipucu.

1. Parlak bir renkle kontrast oluşturun
Beyaz kendi başına bir can sıkıntısı denizi olabilir. Bununla birlikte, baskın bir renkle eşleştirildiğinde, rengi vurgulayabilir. Bu stilin çıkarılması kolaydır, ancak duvarlara veya kiralık alana zarar verme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Beyaz ile eşleştirmek için bir renk seçerken, güçlü renkleri tercih edin. Bazı fantastik renk seçenekleri arasında kırmızı, zümrüt yeşili, pembe, lacivert, güneşli sarı veya mor bulunur. Bu numarayı çekmenin anahtarı tek bir renk temasına bağlı kalmaktır. Renkleri karıştırmak, bir karmaşıklık ve meşguliyet düzeyi ekler.

Artan boyaların imhası için Evsel Tehlikeli Atıklarla Ne Yapmalı makalesini okuyunuz.

Renkle oynarken bazı fikirler arasında perdeler, askılar ve sanat eserleri, kırlentler, kilimler, yatak takımları, aydınlatma armatürleri ve perdeler sayılabilir. Fark ederseniz, bunların hiçbiri duvarlara ideal olarak zarar veremez, bu nedenle kiralama sözleşmesini ihlal etmekten güvende olursunuz.

2. Geçici duvar kağıdı
Bazen ne kadar aksesuar ve dekorasyon yaparsanız yapın, beyaz duvarlar çok fazla. Kiraladığınız gayrimenkule zarar vermeden beyaz arka plandan kurtulmanın bir yolu var.

Geçici duvar kağıtları, peşinde olduğunuz türden iç duvarları elde etmek için kolay ve etkili bir çözümdür. Gitmek istediğiniz herhangi bir tasarımı seçebilirsiniz ve duvar kağıdını yüklemek ve kaldırmak kolaydır.

Ek olarak, duvar kağıdı size yeni fikirleri denemeniz ve denemeniz için bolca alan sağlar. Belirli bir tasarımı beğenmezseniz veya yeni bir şey denemek isterseniz, her seferinde muazzam yeniden jotun boya ile boyama maliyetine katlanmak zorunda değilsiniz.

3. Bir evin düzenlenmesi – Profesyoneller ne yapar?
Üst düzey gayrimenkul dünyasında, satılık bir ev sunmak başlı başına bir sanattır. Bir ev hazırlamak, alıcıların bir evin potansiyelini tasavvur etmelerini sağlar ve orada yaşamanın nasıl görünebileceğine dair ideal bir imaj yaratır. İyi düzenlenmiş bir ev, bir temsilcinin bir listede alacağı soru miktarını önemli ölçüde artırabilir. Peki bu neden önemli? Sahnelenmiş bir evden tasarım ipuçları açısından çok şey öğrenebilirsiniz.

Lüks emlakçılar, www.spark-estate.com, bir eve yerleştirilen doğru bitkilerle beyaz duvarların hayata geçirilebileceğini tavsiye ediyor. Beyaz duvarlar ayrıca bir evdeki sanat eserleri, heykeller ve açıklama parçaları için mükemmel bir zemindir. Bu nedenle, yeni ve farklı renk paletlerinin yeri olsa da beyaz, seçici alıcılar arasında her zaman zamansız bir seçim olarak kalacaktır.

4. Monotonluğu sanatla kırın
Sanat çok öznel bir konu olabilir. Sizin beğendiğiniz başkasının zevkine uymayabilir. Bunun bir dezavantajı olsa da, sanattaki bu eşsiz tat, bir eve duvarlara uygulayabileceğiniz bir kişiselleştirme düzeyi getiriyor.

Duvar kağıtlarına benzer şekilde, sanat birçok farklı biçimde bulunabilir ve değiştirilmesi veya değiştirilmesi kolaydır. Tablolardan baskılara ve çerçeveli fotoğraflara kadar, beyaz bir duvarı canlandırmak için tasarım yapmanın çok çeşitli yolları vardır.

Resimlerle aşırıya kaçmak istemezsiniz ve tek bir alanda tamamlayıcı olmayan rastgele temalara gitmek istemezsiniz. İstediğiniz sanat türünü standartlaştırabilir, hatta stili birbirine bağlamak için tek tip bir çerçeve tasarımına sahip olabilirsiniz.

Günün sonunda, ev sahibiniz duvarlara yapabilecekleriniz konusunda fazla hareket alanı sunmasa bile, ideal stil ve görünümü elde etmek için uygulayabileceğiniz birçok kolay fikir var.