Bir Boya Rengini Birkaç Tonla Açıklaştırma

Kendi boya renginizi aydınlatmak, hem iç hem de dış uygulamalar için evinizin daha geniş alanlarını boyamanın uygun maliyetli bir yoludur. Resim dünyasında beyaz boya, aynı miktardaki renkli boyadan daha ucuzdur. Örneğin, iki veya üç galon açık yeşil boya almak yerine, bir galon koyu yeşil boya alabilir ve birkaç ton daha açık hale getirmek için iki galon beyaz boya ekleyebilirsiniz. Bu, daha uygun maliyetli bir çözüm olacak ve size istenen sonuçları verecektir.

1.
İstediğiniz boya renginin bazı renk tablolarını alın. Bunlar, boya satan herhangi bir hırdavatçıda veya büyük mağazada bulunur. Almakta özgürler ve istediğiniz boya rengi hakkında fikir edinmek için bunları kullanabilirsiniz. Her renk tablosunun üst kısmında bir temel boya rengi olacak ve daha açık versiyonlar aşağı inecek. Boyayı karıştırırken bu çizelgeleri kılavuz olarak kullanın.

2.
Yeniden kapatılabilir bir kovaya beyaz boya dökün. Tüm boyayı kullanmazsanız, ileride kullanmak üzere üst kısmı kapatın. Karıştırırken her zaman beyaz boyaya daha koyu boya ekleyin çünkü daha koyu boyadan çok daha fazla beyaz boya kullanacaksınız. Karıştırırken daima aynı bileşimdeki boyaları kullanın: Lateks boyalar lateks boyalarla, yağlı boyalar yağlı boyalarla karıştırılmalıdır. Birbirine benzemeyen iki nippon dekoratif boya bileşimini karıştırmak işe yaramayacak ve atılması gereken bir karmaşaya dönüşecektir.

3.
Bir karıştırma çubuğu ile kuvvetlice karıştırın veya boya karıştırıcı eki olan bir matkap kullanın. Boya iyice karıştırılmalıdır, aksi takdirde boyama sırasında beyaz veya koyu çizgiler oluşur. İstediğiniz boya rengi tonu elde edilene kadar daha koyu boya eklemeye devam edin. Renk çok koyu olursa, aydınlatmak için daha fazla beyaz boya ekleyin.

İhtiyacınız Olan Şeyler
Renk tablosu

Sızdırmaz kapaklı 5 galonluk kova

Boya, hem renkli hem de beyaz

Çubuğu karıştırın veya boya karıştırıcı eki ile delin


Bir renk kartelasını kılavuz olarak kullanacak olsanız da, oluşturacağınız son rengin belirleyicisi kendi gözleriniz olacaktır. Ayrıca ıslak boya kuru boyadan daha koyu görünecektir. Bir tahtaya veya duvardaki göze batmayan bir noktaya biraz boya sürün ve tamamen kuruduktan sonra rengi karşılaştırın. Kuru boya size rengin nasıl olacağının gerçek bir temsilini verecektir.