Bir Cinderblock Duvarı Nasıl Boyanır

Beton bloklar olarak da adlandırılan kül blokları, duvarlar için dayanıklı ancak oldukça endüstriyel görünümlü bir malzemedir. Dış mekan bahçe duvarı veya iç bodrum duvarı olarak kullanılsın, boya sıkıcı gri blokları süslemek için tek bir cevap sağlar. Beton, boyayı zayıflatabilecek veya zarar verebilecek nemi toplayan ve dışarı atan gözenekli bir yüzeye sahiptir. Doğru hazırlık, soyulma ve dökülmeye karşı dayanıklı, eşit bir boya uygulaması sağlar.

1.
Daha önce boyanmışsa, duvardaki dökülen boyaları çıkarın. Kiri ve dökülen boyayı çıkarmak için bir elektrikli yıkayıcı kullanın; inatçı bölgeleri tel fırça ile ovalayın. Duvarın kurumasına izin verin.

2.
Akrilik bir kalafat ile büyük çatlakları doldurun. Kalafayı çatlağa pürüzsüz hale getirin ve yüzeyi bir macun bıçağıyla düzeltin. Kalafatın kurumasına izin verin. Çatlak alanı çevreleyen cüruf blok yüzeyi ile aynı hizada yapmak için gerekirse ikinci bir kalafat dolgusu uygulayın.

3.
Kül blok duvarının önüne yere bir damla bez yayın. Duvarın tabanı ve kenarları boyunca blok duvarı çevreleyen zemini veya diğer yüzeyleri bantlayın, böylece boya üzerlerine damlamaz.

4.
Tüm duvarı italyan boya firmaları gibi ince bir kat beton sızdırmazlık maddesi veya beton astar ile boyayın. Geniş bir boya fırçası ile eşit bir kat uygulayın. Dört saat veya mühürleyici etiketinde belirtilen süre boyunca kurumasını bekleyin.

5.
Hazırlanan kül bloklarının üzerine ince bir kat dış cephe lateks duvar boyası veya dış cephe akrilik ev boyası sürün. İlk katın tamamen kurumasını bekleyin, bu genellikle dört ila sekiz saat sürer. İlk kat boya kuruduktan sonra ikinci bir kat uygulayın.