Boşluklu Duvar Yalıtımı

Boşluk duvarları fikri, evin duvarının iç kısmı boyunca nemin oluşmasını önlemek için duvarın iki kısmı arasında bir hava kırılması yaratmaktı.

Hava ıslandığında, nem duvarın dış kısmından aşağı doğru akar ve daha sonra kuruması için nemin evin içine girmesini önler.

Boşluk her zaman nemi dışarıda tutmakta başarılı olmamıştır ve boşluk içindeki soğuk hava evleri sıcak tutmayı zorlaştırmıştır.

Peki, genel olarak, boşluk duvarı yalıtımı iyi mi kötü mü? Hükümet bunun yararlı olduğuna inanıyor; aslında, enerji şirketleriyle birlikte, şimdi boşluk duvar yalıtımının kurulumuna sponsor oluyorlar.

Önerilen makale: efekt boya uygulaması ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Mineral yün lifinin daha önce düşünülenden daha az su geçirmez olduğu kanıtlanmıştır ve nemli koşullar altında bozunduğuna inanılmaktadır.

Ayrıca, yalıtım prosedürü gerçekleştikten sonra kolayca sarkabilir ve çökebilir, bu da boş boşlukların oluşmasına neden olur ve termal verimlilik büyük ölçüde azalır.

Seçenekler nedir?

Polistiren toplar, mineral yün elyafından çok daha su geçirmez olsa da, çevre dostu değildir ve aynı zamanda yerleşebilir, bu da yalıtımın duvarda bir boşluğu olduğunda oluşan kötü şöhretli soğuk noktalara neden olur.

Genel olarak bu yöntemlerin başarılı olduğu düşünülse de, köpüğün bir yalıtım maddesi olarak uygulanması, yukarıda bahsedilen diğer iki malzemeye kıyasla hızla bozulduğu inancından dolayı ölmeye başlamıştır.

Ancak, bu tür efsaneler neyse ki ortadan kaldırılmıştır; dış duvar yalıtımı, mantolama fiyatları gibi binanın ömrü boyunca performans göstererek uzun vadede en uygun maliyetli seçim olmasını sağlar.

Boşluk duvarı yalıtımının, iki duvar arasında bir köprü oluşturarak, yalıtım malzemesinin nemli prova özelliklerini kaybettiği veya ilk etapta özellikle nemli kanıt olmadığı mülk içine nemin girmesini kolaylaştırdığı tespit edilmiştir. .

Boşluk duvar yalıtımı söz konusu olduğunda, iyi veya kötü noktalar genellikle kullanılan yalıtım tipine iner.

Son zamanlarda, boşluk duvarlarına yaklaşımdaki değişiklikler ortaya çıkmaya başladı ve hem yeni malzemeler hem de daha yeni yöntemler soruna yaklaşmak için kullanılıyor.

Modern Çözümler: Neden Önemlidir

Daha etkili sprey köpük yalıtımının kullanımı daha yaygın hale gelmiştir; uygulandığında bu köpük doğal olarak genişler ve duvarda soğuk nokta veya boşluk kalmamasını sağlar.

Tuğlaları dıştan mühürlemek için kullanılan bir yöntem de vardır.

Tuğlalar ve doğal taşlar gözenekli yapı malzemeleridir ve soğuk ve nemin bir evin içine girmesine izin verir.