Boya Evimin Değerini Artıracak mı?

Evinizin içte ve dışta görünüşü, potansiyel bir alıcının ödemek istediği para miktarını doğrudan etkileyecektir. Özellik değerleri değişkendir, ancak birçok ev için hızlı bir iç ve dış boya işi, kâr hanesine binlerce kişi ekleyebilir. Yeni evinize taşınmaya hazır olabilirsiniz, ancak satmak istiyorsanız, emlak değerinizi artırmanın en uygun yollarından biri resim yapmaktır.

İÇ MEKAN ONARIMIN ETKİSİ

Yeni boyanmış bir oda taze ve temiz görünür ve hissedilir. Odalarınızı benzersiz kişiliğinize uyacak şekilde boyadıysanız, daha nötr bir renk seçmek, evin daha geniş bir potansiyel alıcı yelpazesine hitap etmesini sağlayabilir. Ek olarak, alıcılar taşındıktan sonra resim yapmak isterlerse, ev için tam fiyat teklif etme olasılıkları daha düşüktür.

Önerilen makale: jotun iç cephe boya özellikleri ve boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

DIŞ CEPHE ONARIMININ ETKİSİ

Bir ev satmaya hazırlanıyorsanız, muhtemelen “itirazı frenleyin” ifadesini duymuşsunuzdur. Yeni boyanmış bir evin büyük bir kaldırım çekiciliği var. Çoğunlukla tuğla bir eviniz varsa, saçakların, pencerelerin ve diğer ahşap alanların etrafına yeni bir kat boya ile dış cephenin görünümünü iyileştirmek daha da kolaydır. İnsanlar yeni boyanmış bir eve gittiklerinde, kendi yeni başlangıçlarını daha iyi hayal edebiliyorlar.

SATMADAN ÖNCE BOYAMANIN FAYDALARI

Hala sattığınız bir eve para yatırma fikrine kapılmadıysanız, aşağıdaki avantajları göz önünde bulundurun:

Harika bir ilk izlenim yaratmak için, dış cephede taze bir boya tabakası ve iç duvarlarda, iç cephe boya işçilik fiyatları ile  yeni bir boya, potansiyel alıcıların evinizi algılama şeklini önemli ölçüde etkileyecektir.

Taze bir kat boya, evin bakımlı görünmesini ve hissetmesini sağlar. Evinize sevgiyle bakmış olsanız bile, insanlar yaptığınız işi her zaman yüzeyde göremezler. Taze boya, alıcılara evinizi önemsediğinizi ve mutlu yılların gelmesini bekleyebileceklerini söyler.

Taze boya, girişinizdeki ev fotoğraflarının görünümünü de iyileştirir. Potansiyel alıcılar, bu görseller aracılığıyla evinizi ilk kez deneyimleyebilir, bu nedenle, listenizdeki satış fiyatını artırmak için iyi göründüklerinden emin olmak önemlidir.

Evindeki o kokuyu biliyor musun? Fena değil. Sadece uzun süre uzakta olana kadar fark etmeyeceğiniz bir koku. Sizin için bu koku evde olmanın bir hatırlatıcısıdır. Potansiyel bir ev alıcısı için koku o kadar çekici olmayabilir. Evi boyamak, taze bir koku damağı yaratmanın harika bir yoludur.