Boya İle Ev Değerinizi Nasıl Artırırsınız?

Boya, ev sahipleri için en önemli araçlardan biridir; Birkaç fırça darbesiyle, daha iyi görünmesi için alanınızı hemen dönüştürebilirsiniz. Bununla birlikte, ev değerinizi de artırabilirsiniz. Nispeten düşük boya maliyeti göz önüne alındığında, bu etkileyici bir yatırım getirisi sağlayabilir. Öyleyse burada boyayla evinizin değerini nasıl artırabileceğinizi keşfedeceğiz.

Duvarlarınızda Nötr Bir Renk Kullanın
Nötr’ün sıkıcı olması gerekmez, ancak potansiyel alıcıların kendi eşyalarını evinizin içinde görselleştirmelerine olanak sağlayabilir. Benjamin Moore nötr renkler, odanıza alıcı çekiciliğinizi ve ev değerinizi artırmak için taze ve yeni bir görünüm kazandırabilir. Nötr tonlar, odanızı temiz ve ferah hissettireceği için, güçlü renklere kıyasla potansiyel alıcılara daha çok hitap edecek. Unutmayın, aksesuarlar ve sanat eserleriyle ilgi ve renk katabilirsiniz.

Mutfak Dolaplarınızı Güncelleyin
Mutfak, bir evin en önemli satış özelliklerinden biridir, ancak mutfağınızın çekici görünmesi için bir servet harcamanıza gerek yoktur. Dolaplarınız biraz eski göründüğünde, potansiyel alıcınızın harika görünmesi için binlerce dolar harcayacağını düşünmesi muhtemeldir ve bu ya tekliflerinden çıkarılacak ya da tamamen uzaklaşacaktır. Neyse ki mutfak dekorunuzu güncellemek ve alıcı çekiciliği yaratmak için dolaplarınızı Benjamin Moore popüler renklerle güncelleyebilirsiniz. Bu çok fazla iş olsa da, başarması oldukça kolaydır ve biraz dirsek yağıyla, yeni alıcınız mutfağınızı davetkar bulacak ve buna göre teklif verecektir.

Döşemenizi boyayın
Konu evinizi satmaya geldiğinde, biraz uzun bir yol kat edebilir. Duvarlarınıza odaklanabilirsiniz, ancak döşemenizi boyamak hemen bir odayı canlandırabilir. Döşeme kolayca zedelenebilir ve kirli hale gelebilir, bu nedenle taze, parlak beyaz bir boya kullanmak, özellikle tüm duvarları boyayacak zamanınız veya kaynağınız yoksa, odayı anında kaldırır. Döşemenizde beyaz boya kullanmak duvarları da aydınlatabilir, böylece bu küçük görevle tüm oda tazelenmiş görünebilir.

Evinizin Dışını Boyayın
Potansiyel alıcılara darbe vuracak büyük bir projeye hazırsanız, evinizin dışını boyamayı düşünmek iyi bir fikirdir. Potansiyel alıcıların hemen etkilenmesini istersiniz ve evinizin dışını yeniden boyamak, temyiz başvurunuz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Evinizin güncel ve çekici görünmesini sağlamak için nötr renklere sadık kalın.

Ön kapınızı yeniden boyayın
Evinizin dış cephesinin tamamını jotun mat dış cephe boyası ile yeniden boyama görevi görecek durumda değilseniz, ön kapınızı yeniden boyamayı düşünün. Ön kapınız, evinizin dış cephesi için bir odak noktası görevi görür ve bu nedenle, kaldırım çekiciliğinin çok önemli bir parçasıdır. Hoş bir renkte bir kat boya ve bazı şık yeni donanımlar, potansiyel alıcılar için hoş bir manzara olacaktır.