Boya Renklerini Pencere İle Eşleştirme

Boya renklerini seçmek, pencere uygulamalarınızla çalışıp çalışmadıklarını hesaba katmadan önce yeterince zor olabilir. Pencere uygulamalarınız da dahil olmak üzere odanızın tüm unsurlarının birbirini tamamlaması gerekir. Bu yüzden, burada en sıcak boya renklerinden bazılarının pencere işlemleriyle nasıl eşleştirilebileceğini keşfedeceğiz.

Zengin yeşillikler
Zengin yeşil tonlar zamansızdır ve nötr tonlar ve doğal unsurlarla güzel bir şekilde çalışır. Bu renk mobilyalar, duvarlar ve aksesuarlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilir. Zengin yeşil boya renklerini kahverengi veya siyah gibi daha koyu nötr tonlarla eşleştirmek iyi bir fikirdir. Ancak gevrek beyazlarla da işe yarayabilir. Ahşap panjurlar, zengin yeşil boyayla son derece iyi çalışabilir, doğal ama zarif bir görünüm oluşturmak için odanıza rahatlık ve sıcaklık katar.

Soluk pembeler
Soluk pembeler, diğer renklerle uyumlulukları nedeniyle trendde patlıyor; neredeyse sıcak, nötr bir ton olarak değerlendirilebilirler. Pembe artık sadece kreşler için değil ve her odada iyi sonuç veren modern, sofistike bir ton sağlayabilir. Pembe boya renkleri, beyazlar veya limon sarısı ile çok iyi çalışır. Rahatlatıcı bir yatak odası veya yaşam alanı için duvarları soluk pembeye boyayın ve ışığı filtreleyen hanımeli tonları kullanın. Işık filtreleme, doğal ışığın alanınıza girmesine izin verir ve pembe gerçekten göze çarpar. Diğer bir seçenek de, benzer ışık filtreleme özellikleri sunan bir parşömen gölgesindeki şeffaf gölgelerdir.

Kremler
Sıcak krem ​​tonları, son birkaç yıldır trend olarak görünen gri tonların yerini alıyor. Krem boya rengi, griden daha açık, ancak parlak beyazdan çok daha az sert olduğu için ideal orta zemindir. Krem gibi sıcak nötr bir boya rengi, tans ve kahverengilerle çok iyi çalışır, ancak maviler veya toprak tonları ile cesur bir ifade de yaratabilir. Bu, dekor temanıza karakter katabilir ve tüm görünümü birbirine bağlayabilir.

Sakin blues
Yumuşak maviler, dinginliği ve sükuneti teşvik eden puslu bir çekicilik sunar. Sakin maviler odanızı ferah ve aydınlık hissettirebilir, ancak koyu maviler odanızın daha karanlık ve daha küçük görünmesine neden olabileceğinden, özellikle zayıf aydınlatmanız varsa, çok karanlıktan kaçınmanız gerekir. Zayıf aydınlatmanız varsa, jotun parlak dış cephe boyası rengi çok koyu ise odanız klostrofobik hissedebilir.

Sakin maviler, hafif, nötr pencere kaplamalarıyla çok iyi çalışır. Örneğin, yulaf ezmesi sadece bu parlaklığı korumakla kalmaz, aynı zamanda boyanın sıcaklığını da arttırır. Aynı etki, aynı sıcaklığı katabilen ahşap gölgelerle de yaratılabilir.

Bir boya rengine zaten aşık olduysanız ve onu pencere kaplamalarıyla eşleştirmekte zorlanıyorsanız, alışveriş yaparken bir örnek aldığınızdan emin olun. Ahşap gölgeliklerin, örtü kumaşlarının ve panjurların yanına bir boya örneği koymak, birlikte nasıl görüneceklerini görmenize yardımcı olabilir. İstediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olabilecek boya uzmanınızdan veya pencere işleme uzmanınızdan da yardım alabilirsiniz.