Boya Seçim İpuçları

Evinizi yeniden boyamak, görünüşünü, çekiciliğini ve hatta tarzını değiştirmenin harika bir yoludur. Boyama, bir evi tadilattan geçmeden yenilemenin muhtemelen en kolay ve en ucuz yoludur. Boya uzmanları olarak, bir boya rengi seçmenin zor olabileceğinin farkındayız, bu yüzden bazı ipuçları vereceğimizi düşündük.

1) İlham. Bir renk seçmek için jotun iç cephe boya renkleri kataloğundan ilham alın. 2020 için renk trendlerini tartıştığımız son gönderimiz de dahil olmak üzere bakılacak birkaç yer var!  Renk seçimi konusunda rehberlik etmekten her zaman mutluluk duyarız. Yeni bir projeye sahip müşteriler, profesyonel bir iç mimar ile sunduğumuz bir saatlik ücretsiz renk danışmanlığı hakkına sahiptir.

2) Alanı nasıl kullanıyorsunuz? Renk ilhamı ararken odayı nasıl kullandığınızı da düşünün. Dinlenmek, çalışmak veya oynamak için bir yer mi? Renk, ruh halini etkileyebilir. Nasıl bir ruh hali yaratmak istersiniz? Bununla ilgili daha fazla bilgiyi önceki bir blog yazısında okuyabilirsiniz.

Önerilen makale: transmisyon mili ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

3) Alanda neler var? Bir boya rengi seçmeden önce, odadaki mobilya ve tasarım öğeleri gibi diğer özellikleri göz önünde bulundurmalısınız. Duvar rengi sadece bir özelliktir ve uyumlu ve profesyonel bir görünüm için alandaki diğer unsurları veya öğeleri tamamlaması gerekir. Yerin renkleri, mobilyalar, pervazlar gibi mimari detaylar ve perde veya yastık gibi yumuşak kumaşlar dahil olmak üzere mekandaki diğer renkleri düşünün.

4) Boya örnekleri: Bir renge yerleşmeden önce her zaman odanın en az iki duvarına birkaç boya örneği yerleştirin. Bir fit x iki fitten az olmayan bir kare boyayın. Farklı miktarlarda doğal ışık alan duvarları seçin. Gün boyunca renkleri kontrol edin, çünkü doğal ışık değiştikçe rengin görünümü de değişebilir.