Boyacılığın Tarihi

Antik dekoratif boyama:

İnsan konutlarını dekoratif bir şekilde boyamanın tarihi, eski atalarımıza kadar uzanmaktadır. Kendileri için en önemli olanı tasvir etmek için çubuklar, palmiye yaprakları, kemikler ve hatta odun talaşı gibi kolayca elde edilebilecek eşyaları kullandılar. Çok sonra, eski Mısırlılar ve Çinliler daha sofistike boyama yöntemleri geliştirmeye başladılar ve bu da sonunda hayvan kılı fırçalarına yol açtı. Sable fırçalar, mevcut en iyi ve en pahalı boya fırçalarından biri olmaya devam ediyor.

Boya Rulosu:

1940’larda Kanadalı Norman Breakey boya silindirini icat etti ve süreci çok daha hızlı hale getirerek iç cephe boya çeşitleri boyayı uygulama şeklimizde devrim yarattı. Ayrıca fırça izleri olmadan uygulamayı daha eşit hale getirdi.

Sprey Boya Kutusu:

1949’da Bonnie Seymour, kocası Edward’a boya püskürtmek için bir aerosol kutusu kullanmayı önerdi. Şans eseri onu dinledi ve daha sonra sprey boyalar üretmek için Sycamore, Inc. of Chicago, ABD’yi kurdu.

Önerilen makale: paslanmaz çelik sac fiyatları ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Boya Püskürtücü:

İşte resim tarihinin son bir parçası. İlginç bir şekilde, ilk sprey boya tabancası sprey boya kutusundan önce geldi. 1887’de, Chicago’daki Marshall Field’s’da çalışan Joseph Binks, mağazanın çok katlı bodrum duvarlarını boyamak gibi göz korkutucu bir görevle görevlendirildi. Bu, boya için ilk püskürtme tabancasını icat etmesine yol açtı. Boyayı dağıtmak için püskürtme memesine sahip elle çalıştırılan bir pompaydı. Zorunluluk icatların anasıdır!