Dekorasyon ve Sağlıklı Bir Bakış Açısı

Herkes daha iyi bir yaşam ister. Bu sürekli gelişme beklentisi bizi devam ettiriyor ve akıllı fikirler üretme becerimizi geliştiriyor. Zamanınızın büyük bir kısmı evde geçirilir. Bu yüzden çoğumuz her zaman evleri hakkında endişeliyiz. Evinizi iyileştirmek için çok fazla çaba ve paraya ihtiyacınız olacak gibi değil. Eviniz, bir yaratıcılık dokunuşu ve dikkatli düşünce ile birçok yönde ihtişamla parlayabilir.

Belki eviniz artık eskisi kadar parlak görünmüyor. Bu başlı başına büyük bir sorun değil. Duvarlardaki boyalar zamanla yıpranma eğilimindedir. Yeni bir jotun iç cephe renk kataloğu ile boya hile yapabilir. Size sadece evinizin iç mekanına yeni bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda yeni bir tasarım ve süsleme desenine de olanak tanır. Boyanacak çok fazla oda yoksa, biraz güçlükle kendiniz yapabilirsiniz. Aksi takdirde, çok meşgulseniz veya proje üstesinden gelemeyecek kadar büyükse, profesyonelleri seçmek iyi bir fikir olabilir. İç mekanınızın güzelliğini artıracak harika duvar dokuları da var. Dilerseniz onları seçin.

Bazen evinize yeni bir görünüm vermek, mobilyalarınızı yeniden düzenlemek kadar kolaydır. Bazen aynı şeyleri her seferinde aynı kalıpla görmek gözler çok sıkılır. Masanızı, sandalyenizi, yataklarınızı farklı bir yönde düzenleyerek onlara yeni bir hava katın. Bazen onları bir odadan diğerine taşımak da iyi çalışıyor. Belki evinize eklemek için birkaç yeni tane daha satın alın. Evinizin içinde canlı bitkiler bulundurmaya çalışın. Yeşil renk her zaman gözleri yatıştırır ve serin bir his yaratır. Bitkiler her zaman sıcaklığı düşük tutar. Tek amacınız dekorasyonsa, yapay bitkiler de bir seçenektir çünkü orijinal bitkilerin sürdürülmesi için çaba ve özen gerekir.

Dekorasyon önemli olan her şey değil. Ayrıca, evinizin sağlık yönünü de ciddiye almalısınız. Evinizi kuru tutmanız önemlidir. Nemle dolu nemli bir yer, astım gibi ciddi solunum yolu hastalıkları da dahil olmak üzere birçok sağlık sorununa neden olur. Evinizi daima kuru ve temiz tutun. Daha temiz alan, zararlı böceklerin ve zararlıların istilasını önleyecektir. Evinizde yeterli havalandırmaya sahip olduğunuzdan emin olun.

Aile üyeleri çok fazla egzersiz yapıyor ve zindelik konusunda çok endişeliyse, o zaman eviniz de bunu yansıtmalıdır. Şınav, mekik, ağız kavgası ve daha fazlası gibi egzersiz manevraları yapmak için geniş alan olmalıdır. Bu amaçla da gereksiz seslerden arınmış ve ortam havasına sahip farklı bir odaya sahip olabilirsiniz.

Aile üyelerinize kazalar ve küçük hastalıklar olmaya devam ediyor. Kesikler, yanıklar, kesikler, baş ağrısı, yaralar bunlardan birkaçıdır. Evinizde bazı ilaçların ellerinize yakın olması akıllıca olacaktır. Bazı yaygın ilaçlar arasında Parasetamol, Namenda, Ağrı Kesiciler, Antasitler, Antiseptik Krem bulunur. Namenda maliyeti diğerlerinden biraz yüksek ancak hızlı iyileşmesi ve etkinliği için değerlidir. Bu yüzden satın almadan önce gerçekleri göz önünde bulundurun.