Dokulu Boya ve Teknikleri

Doku boyalarıyla duvarları boyamak zor olabilir ama aynı zamanda bize en güzel, çekici, muhteşem duvarları ve odaları verir. Dokulu duvarların mükemmel görünümünü elde etmek ve bitirmek için doku boyama tekniklerini bilmeli veya bu doku dünyası tasarımlarında ve boyamalarında uzman bir kişiyi işe almalısınız. Dahası, tüm duvarı doku efektleri veya boyalarla boyamak hiç de önemli değil; Ayrıca duvarlarınız için farklı ve pürüzsüzleştirici bir etki elde etmek için boya veya ahşap çerçevelerle küçük niş veya kare oluşturabilir ve içlerine doku boyaları doldurabilirsiniz. Daha fazla ilerlemeden önce, bir meslekten olmayan kişinin istediği duvarları ve dokulu tasarımları yaratmasına yardımcı olabilecek doku boyama teknikleriyle ilgili küçük ve önemli şeyleri tartışmak istiyorum.

İyi doku efektleri ve sıkı çalışmanızın sonucu için, duvar tipinizi ve doku uygulama tekniklerini ve yöntemlerini anlamak aslında önemlidir. Öncelikle odayı normalde yaptığınız gibi boyamaya hazırlamamız gerekiyor. Zeminleri ve mobilyaları örtün, küçük delikleri doldurun, çıkış kapaklarını çıkarın, kenarları bantlayın ve köşeleri bir fırça ile kesin. Ardından yarı parlak alkid boyayı seçin. Bu tür, doku tarafından lateks kadar kolayca emilmeyecektir. Alkid boyanın temizlenmesi de daha kolaydır, bu da dokulu duvarlarda daha fazla kir çektiği için önemlidir. Dokulu bir duvarı beyaza boyamayın. Bununla işiniz bittikten sonra, duvarın küçük bir kısmında bir alkid astarı test edin. Dokunun suya dayanıklılığını doğrulamak için bir test gereklidir. Doku yumuşamaya ve düşmeye başlarsa, duvarları boyamak için havasız bir boya püskürtücü kullanmanız gerekecektir. Doku duruyorsa, bir fırça veya rulo kullanabilirsiniz. Son olarak bundan sonra, duvar fırçası adı verilen geniş, yumuşak bir fırça seçin.

Önce bir yönde, sonra diğerini çapraz olarak boyayın. Bu, boyanın dokulu duvarın her bölümünü kaplamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca fırça darbelerini de gizler. Ve bir rulo tercih ediyorsanız, 3/4 inç (2 cm) kestirme ile 9 inç (23 cm) iyi bir kuzu kesme rulo kılıfı seçmeniz gerekir. Bu, dokuyu yeterince kaplayamazsa, 1 1/4 inç (3 cm) kestirmeye geçin. Silindire tamamen boya yükleyin. Silindiri boyaya birkaç kez daldırın ve fazla boyayı dağıtmak ve çıkarmak için bir perde üzerinde tırmıklayın. Silindiri, boya oyuk merkeze girecek kadar boyanın içine daldırmayın. Bu, duvarlarda boya damlamaları bırakacaktır. Duvarı üst üste gelen dikey vuruşlarla örtün. Bu yeterli bir iş çıkarmazsa, boyayı “V” şeklinde yuvarlayın, ardından dikey vuruşlarla devam edin.

Merdanenin tutacağı boya miktarı ve artan sıçrama olasılığı nedeniyle, silindiri düz bir duvar boyamaktan daha yavaş kullanın. Üzerinde çok fazla boya olan alanları kontrol edin. Fazlalığı kuru bir rulo ile temizleyin. Yani, rulo ile boyama yaparken dikkat etmeniz gereken küçük nedenler bunlardı. Doku boyama oluşturmanın son fakat en az olmayan yolu Havasız Püskürtücü ile boyamaktır ve bunun için 4 fit (1,2 metre) yatay vuruşlarla boyamanız gerekir. Her bir önceki bölümü yaklaşık yüzde 50 oranında üst üste getirin. Bu, istediğiniz dokulu duvarları elde etmek için duvar boyama teknikleriydi.

Doku boyalarının doğru uygulama yöntemini öğrendikten kısa bir süre sonra, duvarlarınız için doğru doku boyasını seçmenin bir sonraki adımına geçin. Pek çok jotun ahşap vernik gibi boya firmasının sunduğu pek çok çeşit, renk, görünüm, bitmeyen tasarımlar ama konutlarınıza, ofislerinize, showroomlarınıza vb. Uygun olanı seçmeniz gerekiyor. en iyisi. Tasarım duvarları elde etmenin ve donuk ve cansız odalarınızdan çıkmanın en iyi ve kolay yollarından biridir. Donuk alanlarınızın duvarlarının doku efektlerini kucaklamasına ve onlara hayat vermesine izin verin. Doku boyama sadece mekanlara değişiklik getirmekle kalmaz, aynı zamanda odalara kraliyet hissi verir. Tasarımlarınıza ve odalarınıza vurgu yapmanın en iyi yollarından biridir. Tasarımın tüm unsurlarını ve ilkelerini bir araya getirerek sizlere İç Mekan Tasarımının memnuniyetini yaşatır.

Doku resimlerinin yanı sıra yağlı boya teknikleri, duvar boyama teknikleri vb. Hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. tasarım ve dekorların istenen sonuçlarını elde etmek için. Duvarlarınızı kaliteli boyalar, dokular, tablolar, duvar süsleri vb. İle çerçeveleyin. kendinize yaşamak için aydınlık ve canlı bir atmosfer verin.