Dolap Boyama: Son Trendler

Dolapları boyarken, dekoratif ve şık renkler ve yüzeyler için en son trendleri öğrenin. Dolapları yenilemek, biraz emek yoğun olsa da, mutfağınıza bir güncelleme vermenin en ucuz yoludur.

Doğal Ol
Nötr ve doğal renkler modern dekorasyonda en popüler trend. Evdeki diğer yerlerde, doğal renk damak, yapraklı yeşiller, gece mavisi ve hatta gün batımının leylak rengi ve pembesi anlamına gelir. Ancak mutfak için doğal görünüm, bahçenin renkleri ile vurgulanmıştır. En yeni renk trendleri ve desenleri için meyve ve sebzelere bakın. Temiz çizgiler ve yeşil tasarımlar, mutfakların moda kelimeleridir ve çeşitli renkler ve stiller görünümde çalışır.

Parlak Renkler Bir Sıçrama Ekleyin
Büyük bir hit yapacak renklerden biri parlak sarıdır. Uzmanlar, yüksek parlaklıkta sarı kaplamalı boyama dolaplarının göze çarpan bir görünüm yarattığını söylüyor.

Beyaz bir duvar ve beyaz veya açık tezgah, sarı kaplamanın yoğunluğu için bir denge sağlar.

Dolaplarda çok parlak yoğun bir turuncu, duvarlarda daha sessiz bir sarı tonunu dengeleyebilir.

Tamamen modern bir görünüm için, koyu çikolata duvar kağıdını deneyin veya dolaplara dramatik bir parlak limon yeşili boyayın. Sofistike bir görünüm için koyu, parlak zemin ve tezgahlarla yola çıkın.

Sarı veya tozlu kahverengi dolaplara sahip turkuaz duvarları veya çok parlak kaplamalı turuncu dolaplara sahip parlak mavi iç cephe boya özellikleri olan boyayı düşünün.

Temel Beyaz
Parlak beyaz yüzey, parlak doğal renklerle büyük bir kontrast oluşturduğundan, temel beyaz dolaplara dönüş, dolapları boyarken başka bir trend.

Duvarlarda veya aksesuarlarda vurgu renkleri olarak limon yeşili, turuncu, kırmızı veya sarı kullanın. Parlak yüzeye sahip beyaz dolaplar, duvarların yoğunluğuna nötr ama parlak bir denge sağlayacaktır.

Hazırlık Anahtardır
Dolaplarınızda çok parlak bir görünüm elde etmek için, iyi bir boyama yüzeyi sağlamak için önce mevcut kaplamayı zımparalamanız gerekir. Ardından, iz bırakmayan bir taban kat için su bazlı bir astar kullanın ve pürüzsüz bir yüzey için en az 2 kat yüksek kaliteli su bazlı parlak boya planlayın.

Sıkıntılı Dolaplar Pop
Geleneksel eskitilmiş bir görünüm için, üzme denilen bir teknikle dolapları boyamayı deneyin. Güncellenmiş renk düzeninin geleneksel bir dekorasyon tasarımına uyduğu mutfak dolapları için popülerdir.

Bu teknik için mutfağınızda bulunanları tamamlayan 2 farklı renk kullanıyorsunuz. Baz kat olarak birini kullanın. Boyanın kurumasını bekleyin ve birkaç parça halinde zımparalayın. Ardından ikinci rengi tek kat uygulayın. Projeyi bitirmek için şeffaf bir cila kullanın.

Pratik yapmak mükemmelleştirir
Dolapları boyarken yeni bir teknik deniyorsanız, gerçek dolaplarda düzeltilmesi zor çalışmalara başlamadan önce yöntemlerinizi uygulamak ve mükemmelleştirmek için bir karton kutu kullanın.