Döşeme Boyasını Zımparalama

Sık sık, birkaç kat eski boyayı kaldırarak ahşap kaplamayı yeniden canlandırmamız gerekir. Yeterince kez boyadığınızda ve yeniden boyadığınızda, bir süslemenin orijinal görünümü ayrıntılarını ve dış hatlarını kaybetmeye başlar, bu da orijinal güzelliğinden ve işçiliğinden uzaklaşır.

Döşemeyi eski haline getirmek için bir ikilemle karşı karşıyayız – alttaki ahşap kaplamaya zarar vermemek için boyayı sıyırır veya zımparalarız.

Önerilen makale: paslanmaz sac ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Zımparalama mı Sıyırma mı?

Döşeme kalıplamasını zımparalayıp zımparalamamız, büyük ölçüde boyanın durumuna bağlıdır. Zamanın yaklaşık% 90’ında dikkatli zımparalama ve elle kazıma yeterlidir. Sıyırma genellikle sadece boya soyulduğunda veya kötü bir şekilde çatladığında gereklidir.

Zımparalama:

Zımpara dediği şeydir. Boyayı elle veya zımpara kullanarak zımparalıyoruz. Kaç katman olduğu da dahil olmak üzere boyanın durumu nasıl zımparalayacağımızı belirler. Ayrıca, genellikle zımparalamanın yanı sıra biraz elle kazıma da yaparız.

Daha yeni evler tipik olarak daha az su bazlı silikonlu iç cephe boya fiyatları katmanına sahiptir. Katmanlar ne kadar az olursa, hazırlık çalışmasının geri kalanına devam etmek için boyayı o kadar hızlı zımparalayabilir veya sıyırabiliriz.

Bununla birlikte, boya bozulursa, dökülürse veya soyulursa, zımparalama muhtemelen ilk adımımız olmayacaktır.

Sıyırma:

Bazı durumlarda, boyayı ahşap kaplamadan çıkarmaya karar veririz. Soyulan boya olduğunda, trimin temelindeki bütünlüğünü korumak için en iyi yöntem budur. Boyayı sıyırma, zaman alan sıkıcı bir iş olabilir ve çok dikkatli bir şekilde, tercihen deneyimli bir profesyonel tarafından yapılmalıdır.

Ev 1978’den daha eskiyse, boyası kurşun içerebilir. Soymadan önce, genellikle varlığını test etmek gerekir. Kurşun boyayla çalışmak, ekibimiz ve ev sakinleri için ciddi bir sağlık tehlikesi oluşturabilir. Kurşun boyayla ilgili federal düzenlemeler ve yönergeler vardır. Bir evde kurşun boyayı yalnızca saygın ve deneyimli bir boya müteahhidi kullanmalıdır.