Duvar Kağıdı Sökme

Bazen duvar kağıdının altında bulduğumuz şeye şaşıracaksınız. Duvar kağıdı kaldırılana veya sorun yüzeye çıkana kadar aşikar olmayan birçok sorunu gizleyebilir. Son yirmi yılda  müşterilerle çalışarak çok şey gördük. Bunun yerine resim yapabilmek için duvar kağıdını kaldırmak isterseniz, bir profesyonel kullanmanızı öneririz. Ve kesinlikle boya yapmayı planlıyorsanız, duvar kağıdını boyamayın!

Duvar kağıdını çıkarmaya başlamadan önce deneyebileceğiniz üç kolay ipucu:

Büyük parçaları çıkarmaya karar vermeden önce, elektriği kapattıktan sonra bir priz kapağını (elektrik prizi) çıkarın. Ardından, priz kapağının arkasına duvar kağıdının küçük bir bölümünü kaldırmaya çalışın.

Önerilen makale: çelik kare profil fiyatları ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bu, malzemeyi merak ediyorsanız, kağıdın altında ne olduğuna bir göz atmanızı sağlar.
Bir sonraki adım, bir kapının arkasındaki küçük bir bölümü veya bir dolap gibi göze çarpmayan

başka bir yeri çıkarmaya çalışmak olacaktır.

Duvar kağıdının altında ne yaşıyor?

Bir ev sahibi için işleri karmaşıklaştırabilecek bir avuç sorun var. Burda biraz var:

Küf, duvar kağıdınızın altında yaşayan en ciddi sorun olabilir. Duvar malzemesi (muhtemelen alçıpan) ile kağıt arasında herhangi bir nem bulunursa, küf büyüyebilir ve dışarıda belirgin olmayabilir.

Küf ciddi bir sağlık riski oluşturabilir ve güvenli bir şekilde ve en kısa sürede çıkarılması gerekir.

Gerçekten deneyimli profesyonellere bırakılan bir iş!

Yapıştırıcı kalıntısı genellikle bir zamanlar duvar kağıdının asıldığı duvarda kalır. Çıkarmak her zaman kolay değildir.

Yapıştırıcıyı çıkarmak için çok sıcak su (kendinizi yakmamak için dikkatlice) ve ovma pedleri kullanarak kendi başınıza çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Bu, duvar kağıdının altındaki alçıtaşı mahvetmemek için çok dikkatli yapılması gereken zor bir iştir.

Eski moda sıcak su işe yaramazsa, inatçı yapıştırıcı kalıntılarına da uygulayabileceğiniz profesyonel özel ürünler de yardımcı olabilir.

İnatçı duvar kağıdı: Henüz yerinden çıkmayan inatçı duvar kağıdını kaldırmanın iki çözümü vardır:

Duvar kağıdını ılık suyla ıslatın, profesyonel bir duvar kağıdı temizleme solüsyonu ile uygulayın ve plastikle örtün. Plastik, kendi kendine duvara yapışacak ve umarım duvar kağıdının soyulmaya başlamasına neden olacaktır.

Her zaman duvar kağıdını bırakabilir ve 1/4 ″ kalınlığında bir duvar panosuyla mevcut duvar kağıdının üzerine yeni bir alçıpan ekleyebilirsiniz. En ucuz çözümünüz olmayabilir, ancak size çok zaman kazandırabilir. Anahtarlar ve fişler gibi şeylerin ek duvar kalınlığına göre ayarlanabileceğini unutmayın.

Doğrudan duvar kağıdına yapıştırılmış astarsız duvar kaplaması, muhtemelen duvar kağıdını çıkardığınızda bu alçıpanın üst katmanının kalkacağı anlamına gelir. Bu, idealden daha az bir senaryodur çünkü kolay bir düzeltme değildir. Sheetrock kağıdın kaldırıldığı duvar alanlarını derz dolgu macunu ile sıyırmayı deneyebilirsiniz. Ancak, gözden geçirip sonra duvarları zımparalarken mükemmele yakın olmanız gerekir, aksi takdirde alçı kağıdın eksik olduğu yeni boyayı görürsünüz.

Duvar kağıdının kaldırılması, apartman dış cephe boyama fiyatları gibi genellikle çoğu ev sahibinin üstesinden gelmek istemediği görevlerden biridir. Duvar kağıdını kaldırmak için iyi bir iş yapmazsanız, boyama işi iyi görünmeyecektir.