Duvar Kağıdını Sökmeden Boyama

Onlarca yıllık duvar kağıdı, bir evin modası geçmiş hissetmesine neden olabilir ve yeni bir kat boya, bir odanın taze ve temiz görünmesini sağlayabilir. Silindirlerinizi çıkarmadan ve bezleri düşürmeden önce, mevcut kağıdı sıyırmanın daha iyi bir seçim olup olmayacağını belirleyin. Kağıt zaten yer yer soyuyorsa veya vinil veya dokulu bir yüzeye sahipse, üzerine boyamak değerinden daha fazla sorun olabilir. Kağıdın üzerini boyamaya karar verirseniz, yüzeyi hazırlamak için çok zaman harcamanız gerekir. Bitmiş üründe büyük bir fark yaratır.

1.
Duvar kağıdını gevşek veya soyulmuş alanlar açısından inceleyin. Bir şırınga ile altına az miktarda beyaz tutkal enjekte ederek kağıdı yapıştırın. Kağıdın altında kabarcık bırakacak kadar çok yapıştırıcı kullanmayın. Kağıdı düz bir şekilde bastırın ve yapıştırıcının kurumasını bekleyin.

2.
Zemin ve tavandaki kağıdın kenarlarına şeffaf bir kalafat uygulayın. Bu, kenarların daha sonra italyan boya nasıl yapılır altında soyulmasını önler. İşin geri kalanından korumak için yere damla bezleri yayın.

3.
Duvar kağıdı dikişlerini ince bir önceden karıştırılmış derz bileşiği tabakasıyla örtün. Bileşiği bir macun bıçağıyla uygulayın, ardından daha esnek hale gelene kadar bir süngerle ıslatın. Düz bir yüzey oluşturmak için bileşiğin kenarlarını yumuşatarak macun bıçağıyla mümkün olduğunca düzleştirin. Bileşiğin kurumasına izin verin.

4.
Toz maskesi ve gözlük takın. Pürüzsüz bir yüzey sağlamak için zımpara gerekiyorsa, derz dolgusunu el zımparası ve 150-gritli zımpara kağıdı ile dikişlerin üzerine zımparalayın.

5.
Kağıdı kapatmak için duvara bir kat yağ bazlı astar sürün. Bu onu boyadan korur, böylece kağıda nem girmez ve gevşemesine neden olur. Kağıdın rengi koyu ise, iki kat astar uygulayın.

6.
Duvarları yağlı boya ile boyayın. İstenirse ikinci bir kat uygulayın.