Enerji Tasarrufu İpuçları

yalıtım“Enerji tasarrufu” hepimizin duyduğu bir cümle, satın aldığımız her cihaz bunu iddia ediyor ve hükümet bizden uygulamamızı istiyor. Mevcut en iyi enerji tasarrufu ipuçlarını iyi bir şekilde inceleyeceğiz.

Kış, elektrik kullanımının arttığı soğuk, nemli ve karanlık bir mevsimdir ve bir yerlerde, bir şekilde hepimiz gücü korumamız gerektiğini biliyoruz. Daha fazla ışık yakıyoruz, ısıtıcıları takıyoruz, çamaşır kurutma makinesi fazla mesai yapıyor. Ve tüm bunlar zaten yüksek olan elektrik faturamızı artırıyor. Sonsuz ve imkansız bir döngü gibi görünüyor. Sıcak, kuru kalmak ve hatta eğlenmek için güce ihtiyacımız var, ancak elimizden geleni yaptığımızı düşündüğümüzde daha az kullanmalıyız. Bu gönderi birkaç enerji tasarrufu ipucu hakkındadır.

Yazın evlerimiz sıcak geceleri uyuyamıyoruz. Bildiğimiz gibi evdeki ısı tavandan eve yayılır. Yalıtımlı evler, eve giren ısı akışını% 90’a kadar azaltır.

Ancak yapabileceğimiz daha çok şey var; her zaman yapabileceğimiz daha çok şey olacaktır. İşte bu kış ve yaz size yardımcı olacak Enerji Tasarrufu İpuçları.

Enerji Tasarrufu İpuçları

Güneşi geri getirin. Güney Afrika’da güneş ışığı, kışın bile mevcut olan en bol yenilenebilir enerji kaynaklarından biridir. Güney Afrika’da, özellikle kışın, sıcak bir banyo veya duştan daha iyisi yoktur. Ve sıcak suyumuzu hafife alıyoruz. Sıcak su şofben sayesinde üretilen ortalama elektrik faturasının% 24’ü. Ve güneş ışığı ile bu maliyeti anında düşürebilecek çok şeyimiz var.

Sıcak su şofbeninin yüksek yoğunluklu 145 mm Isotherm ile yalıtılması, enerji kaybının azaltılmasına yardımcı olacaktır. Diğer bir seçenek de, sıcak su borularına boru yalıtımının takılması en önemli enerji tasarrufu ipuçları arasındadır.

Modern bir güneş enerjili şofben yatırım yapmanın bir maliyeti vardır. Ancak, esasen bedava olan temiz enerji, kısa sürede bu maliyeti telafi eder. Sadece şofben için değil, aynı zamanda evin başka yerlerinde de bir güneş enerjisi çözümü muazzam tasarruflar sağlayabilir ve çevre için kendi payına düşeni yapacaktır. Güneş enerjisi, enerji kaybını önemli ölçüde azaltır ve iyi enerji tasarrufu ipuçlarından bir diğeridir.

Evde Para Tasarrufu İçin Enerji Tasarrufu İpuçları

Birçok ev sahibi, evde enerji tüketimini azaltmanın yollarını arıyor. Güney Afrika ve diğer birçok ülkede elektrik sıkıntısı yaşandığını çok iyi bildiğimiz için, bu nedenle alternatif enerji kaynakları ilerlemenin yolu. Ancak evde elektrik ihtiyacını azaltmanın birçok yolu vardır. Elektrik tasarrufu yapmak için bazı seçeneklere bakalım,

Enerji Tasarruflu LED Downlight’ları takın

Yeni aydınlatma seçeneklerinin çoğu, enerji verimli ışıklar içerir. Verimli aydınlatma ile tüketilen elektrik miktarı, enerji tüketimini% 70’e varan oranda azaltabilir.

Birçok evde, bu ışıkları Çevre dostu enerji verimli Downlight’lar olarak değiştiren bir dizi Downlight vardır ve uzun vadede iyi bir tasarruf sağlar.

Normal bir downlight’ın 40 watt olduğu ve yeni LED ışıklarının seçilen ışıklara bağlı olarak 4 ila 8 watt arasında olduğu düşünüldüğünde. Bunun eviniz için ne anlama geldiğine bir bakalım.

LED sarkıtlarla Enerji Kaybı hesaplaması;

LED Olmayan Işıklar: 10 X 40 watt ışıklar = 400 watt kullanılan enerji
LED Işıklar: 10 x 5 watt ışıklar = 50 watt, LED ışıklara uyan% 800 enerji artışı sağlar.

Bu örnekte görebileceğimiz gibi, tasarruf önemli.

Gazlı Ocaklar ve Fırınlar

Gazlı sobalara gazlı fırın takmak, evde önemli miktarda enerji tasarrufu sağlayacaktır. Modern evlerin çoğu artık düşük tüketimli gaz sobaları ve fırınlarla donatılmıştır. Birçok ev sahibi, 9 kg’lık bir gaz şişesini üç ila altı ay boyunca kullanacaktır.

Enerji tasarrufu açısından bakıldığında, gaz sobaları yaklaşık% 60 daha verimlidir, bunun sonucunda önemli bir elektrik tasarrufu elde edilir.

Ağır Perdeleri Takın

Güneş ışınlarının pencerelerden parladığı sıcak yaz günlerinde perdeler her zaman kapalı olmalıdır. Perdelerin kapatılması, eve ısı akışını durduracaktır. Bu nedenle yaz aylarında ev daha serin olacaktır.

Kışın güneş ışınlarının eve girmesine izin verin ve soğuk camdan ısı kaybını azaltmak için geceleri tüm perdeleri kapatın.

Güneş Şofben

Çoğu evdeki enerji tutucular, sobalar, klimalar, yerden ısıtma ve sıcak su gayzerleridir. Güneş Gayzerinin takılması en az% 25 enerji tasarrufu sağlar.

Zamanlayıcı anahtarları
Eğer güneş enerjisine gitmek biraz ulaşılamazsa, bir sonraki adım şofben üzerine bir zamanlayıcı koymaktır. Çoğu gayzer 7/24 çalışır durumda kalır ve bu maliyetlidir, basit bir zamanlayıcı paradan tasarruf edebilir. Evde kimse yoksa suyu ısıtmanın ve sıcak tutmanın ne anlamı var? Şofben zamanlayıcı anahtarı, sıcak su ısıtıcısı için açma ve kapama anahtarını kontrol eder. Gündüz ihtiyaç duyulmadığında ve hatta insanlar uyurken bile kapatılır. Şofben daha sonra sıcak suya ihtiyaç duyulmadan birkaç dakika önce açılır. Tasarruf önemli olabilir.

Isı Yalıtımı Uygun

Yetersiz tavan yalıtımı varsa, evi ısıtmak için harcanan tüm enerji boşa harcanır. Güneş enerjisi veya zaman ayarlı şofben, Tavan yalıtımı olmadan verimsizdir ve yatırım reddedilir. Kapı ve pencerelerin yalıtımı bir zorunluluktur, zeminde bir halı ve pencere ve kapılar üzerindeki perdeler büyük bir fark yaratır.

Isının kaçmasına izin vermeyin, yalıtın. Isı yükselir ve tavandan ve çatı boşluğundan veya çatı katından çok şey kaybolur. ISOTHERM gibi çatı firmaları, enerji maliyetlerini düşürmenin uygun maliyetli, güvenilir ve kanıtlanmış bir yoludur. Basitçe, ısının en çok ihtiyaç duyulan yerde hapsolmasını sağlayarak. İhtiyaç duyduğunuz çatı yalıtımı için teknik özellikleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Işığa bak

Elektrik aydınlatması hafife alınır ve kışın genellikle daha fazla aydınlatmaya ihtiyaç duyulur ve kullanılır. Ama geri çekil ve düşün. Açmak üzere olduğunuz ışığa gerçekten ihtiyaç var mı? Bu basit düşünce paradan tasarruf sağlayabilir. Ve fark yaratan sadece ışıkların açılması veya kapatılması değil, aydınlatma türü de fark yaratıyor. Enerji tasarruflu ampuller günümüzde sıradan hale geldi, ancak bunun daha da verimli olduğu bir aydınlatma çözümü var. LED aydınlatma popüler hale geldi, bir maliyeti var ancak getirdiği tasarruflar, enerji faturasının büyüklüğünde dikkate değer bir fark yaratıyor.

Küçük Işık Yayan Diyotlar büyük miktarda ışık üretir ve evdeki aydınlatmaya daha fazla yaratıcılığın uygulanmasına izin verir. LED ışıklar, herhangi bir ampulden 25 kat daha uzun süre dayanır. Dolayısıyla, sürekli olarak şişen küreleri değiştirmenin hiçbir maliyeti yoktur, ancak en büyük farkı yaratan enerji tasarrufudur. Tıpkı güneş enerjisi gibi, LED’in de bir maliyeti vardır ancak bu maliyet kısa sürede telafi edilir.

Sarılma, battaniye ve sıcak su şişesi
Elektrik kullanımını ve maliyetleri azaltabilecek tek şey teknoloji değildir. Bazen en büyük farkı yaratan temel bilgilere geri dönmektir. İnsan vücudu oldukça verimli bir ısıtıcıdır ve bu ısı bir battaniyenin altına hapsolduğunda, mevcut olan en enerji verimli ısıtıcılardır. Tek başına veya sevdiklerinizle kucaklaşmak özeldir ve bu kış size para kazandırdığını bilmek bir bonus. Elektrikli battaniyeyi atın, yatağa ekstra geleneksel bir battaniye koyun ve bir sıcak su şişesi atın ve herkesin uygulayabileceği başka, mutlu ve rahat bir enerji tasarrufu tekniği buldunuz.

Bunlar, bu kış için sadece 5 ipucu enerji tasarrufu ipucu. Enerjiden nasıl tasarruf ederseniz edin, bunu yaparken her zaman içiniz rahat olacak ve yaz yakında tekrar gelecektir.