Eski Alçı Duvarlar Nasıl Boyanır

Eski alçı duvarlar, alçıpandan daha mizaçlıdır, bu nedenle boyamadan önce hazırlık çalışmasına biraz daha dirsek yağı sürmeniz gerekir. Hazırlık işinde kestirme yollara başvurmayın, aksi takdirde kendinizi daha sonra onarım yaparken bulabilirsiniz. Duvarların hasarlı alanlarını sıva üzerinde kullanılması önerilen bir yama bileşeni ile sabitleyin ve nemi kapatmak için yağ bazlı veya gomalak astar uygulayın. Eski sıvanıza yeni bir görünüm kazandırmak için en kaliteli lateks boya ile devam edin.

1.
Mobilyaları odanın ortasına taşıyın. Zemini damla bezlerle örtün. Resimleri alın ve duvarlardaki priz kapaklarını kapatın ve çivileri bir çekiçin pençe ucuyla çıkarın.

2.
Duvarları hasarlı sıva alanları açısından inceleyin ve ufalanmış, dökülen parçaları çıkarmak için bir kazıyıcı kullanın. Yama bileşiminin yapışmasını sağlamak için kazıdığınız alanları spot astarlayın.

3.
Bir macun bıçağı kullanarak sıvadaki delikleri ve büyük çatlakları alçı yama bileşiği ile doldurun. Uygun boyutta bir ağ bant parçası kesin ve yamalı alanın üzerine yerleştirin. Bant üzerine ince bir tabaka yama bileşiği uygulamak için macun bıçağını kullanın. Yamanın tamamen kurumasına izin verin. İnce taneli bir zımpara bloğu kullanarak yamalı alanları zımparalayın. İkinci bir yama tabakası uygulayın, kurumasını bekleyin ve yüzeye pürüzsüz bir şekilde zımparalayın. Zımpara tozunu vakumlu veya temiz bir bezle temizleyin. Küçük çatlaklara bir lateks ressam kalafat boncuk uygulamak için bir doldurma tabancası kullanın.

4.
Yüzeyi pürüzsüzleştirmek ve matlaştırmak için duvarları ince taneli bir zımpara bloğu ile zımparalayın. Duvarları sabunlu suyla yıkayın ve tamamen kurumasını bekleyin.

5.
Ahşap kaplama ve kaplamalardaki tozu temiz, nemli bir bezle silin. Taç kalıbını ve süpürgelik kaplamasını ressamın bandıyla maskeleyin.

6.
Astarı bir boya kovasına dökün. 2 inçlik açılı bir efekt boya fırçası kullanarak duvarların çevresini astar ile kesin (ana hatlar). İki duvarın birleştiği ve bir rulonun sığamayacağı her yerde köşeleri kesin.

7.
Bir rulo sapına orta boy bir rulo örtü yerleştirin ve bir boya tavasına bir boya tavası astarı yerleştirin. Tavaya idare edilebilir miktarda astar dökün. Silindiri tavaya daldırın ve astarı silindire eşit olarak dağıtmak için ızgara çizgileri üzerinde ileri geri yuvarlayın. Duvarlara bir kat astar uygulayın. Astarın üretici tarafından önerilen süre kadar kurumasını bekleyin ve ikinci kat astar uygulamak için prosedürü tekrarlayın. Astarın tamamen kurumasına izin verin.

8.
Astarı boya fırçasından ve boya kovasından temizleyin. Yağ bazlı astarı temizlemek için tiner veya gomalak temizlemek için denatüre alkol kullanın. Kovayı boya ile tekrar doldurun. Duvarların çevresini düz bir boya çizgisiyle kesmek için açılı boya fırçasını kullanın. Boyayı çatlaklara sürün.

9.
Astar için kullanılan boya tavası astarını atın ve tavaya yeni bir astar yerleştirin. Silindir sapına yeni, orta şekerlemeli bir silindir kapağı yerleştirin. Tavaya idare edilebilir miktarda boya dökün ve silindire eşit şekilde boya yükleyin. Fırçalanmış kesim hattını yuvarlayarak duvarlara bir kat boya uygulayın. Boyanın üretici tarafından önerilen süre kadar kurumasını bekleyin ve ikinci bir kat boya uygulayın. Çıkış kapaklarını ve duvar askılarını değiştirmeden önce duvarların tamamen kurumasını bekleyin.
Bu kaynak metin hakkında daha fazla bilgiEk çeviri bilgileri için kaynak metin gerekli
Geri bildirim gönder
Yan paneller