Eski Lake Şifonyer Nasıl Boyanır

Ahşap mobilya boyamak, parçanın zaten bir kaplaması olduğunda daha karmaşık hale gelen standart bir projedir. Örneğin, birçok erdemi olan bir malzeme olan lake ile kaplanmış eski bir şifonyeriniz olabilir, ancak rengin çekici olmadığını veya zamanla ve kullanımla kaplamanın zarar gördüğünü görebilirsiniz. Lake ahşap üzerine boyama söz konusu olduğunda, her biri farklı erdemlere sahip ve farklı miktarlarda hazırlık gerektiren birkaç seçeneğiniz vardır.

Astar Uygula
Astar kısmen normal boyanın normalde zorlanacağı yüzeylere yapışmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Çekmeceleri dışarı çekin ve çekmece çekmelerini çıkarın, ardından astar için biraz tutuş sağlamak için cilayı biraz zımparalayın. Tüm tozu temizlemek için şifoniyeri temizleyin. Bir kat astar uygulayın, ardından kurumasını bekleyin. Şifonyerinizi renkli boyanızla boyayın. Astar hızlı ve kolay bir yöntemdir, ancak alttaki cila soyuluyorsa, çatlamışsa veya kusurluysa, astar bunu yalnızca kısmen gizleyeceğinden en iyi seçim olmayabilir.

Cilayı Çıkarma
Mobilyadaki cila hasarlıysa veya boyamak için yeni bir yüzeyle başlamak istiyorsanız, önce cilayı şifonyerden çıkarmayı düşünün. Şifonyerin üzerine cila tiner sürün, yumuşamasını veya sıvılaşmasını bekleyin. Ardından cilayı bir bezle silin veya ince çelik yünü ile hafifçe ovalayın. Kıvrımlı veya dekoratif alanlardan cila almak için sert bir plastik fırça da kullanabilirsiniz.

Antiques Wood, bu işlemin dışarıda veya iyi havalandırılan bir alanda yapılması gerektiği konusunda uyarıyor. Tiner hızla buharlaşır, bu nedenle şifoniyerin tamamına tiner uygulamak yerine, aynı anda birkaç çekmece gibi küçük bir alanda çalışın. Daha sonra şifonyer boyanabilir.

Koruyucu Kaplama Ekleyin
Boya vernik kadar dayanıklı değildir, Sprey It Like New Kitchens’a dikkat çekiyor. Mobilya üzerindeki çıplak boya zarar görebilir ve boyalı mobilyaların üzerine nesneler yerleştirirseniz, zamanla nesnelerin boyaya gömülmesi veya boyanın geçmesi mümkündür. Çalışmanızı poliüretan gibi bir maddeden yapılmış şeffaf bir son kat ile koruyun.

Bu, dekoratif veya kullanışlı nesneler ekleyebileceğiniz şifonyerin üstü veya boyamaya karar verirseniz çekmecelerin iç kısımları için özellikle önemlidir. Çekmecelerin sıkışmasını önlemek için, boyarsanız çekmecelerin kenarlarını da koruduğunuzdan emin olun.

Lake ile Boyama
Boya kullanmak yerine renkli cila kullanarak da aynı görünümü elde edebilirsiniz. Cila ile boyama, normal boya kullanmaktan daha karmaşıktır. Bununla birlikte, kendi kendine iyi yapışır, bu nedenle bazı temel temizlik dışında bir hazırlık yapmanız gerekmez ve iyi etki için çok ince katmanlar halinde cila uygulanabilir ve böylece ahşaptaki herhangi bir oyma veya detay, bir renk ile daha iyi görünecektir. vernik kaplama, boya ile olduğundan daha fazla.

Tıpkı italyan boya gibi, taze bir yüzey için alttaki cila katmanlarını yine de kaldırabilirsiniz. Şifonyer üzerine cila püskürtülebilir veya fırçalanabilir.