Ev Tadilatı

1 Satın almadan önce ne satın aldığınızı bilin. Evinize bir göz atın ve satışın bir parçası olarak aldığınız sınav raporlarını okuyun. Evde sorunlarınızın yapısal mı yoksa kozmetik mi olduğunu öğrenin. Duvarları taşımanız veya onarmanız mı gerekiyor, yoksa sadece boyamanız mı gerekiyor? Sıhhi tesisat ve elektrik sistemleri modern ve iyi durumda mı?

Bir süredir evdeyseniz, büyük sorunlara bakmanıza yardımcı olacak bir ev müfettişi kiralamak isteyebilirsiniz. Bu iki kez bir iş yapmanı engelleyebilir.

2 Organize edin. Evinize bir pano veya not defteri ile uçun ve yapmak istediğiniz değişiklikleri listeleyin. Tüm irtibatlarınızı, fikirlerinizi, tutanaklarınızı ve toplantılarınızın kopyasını saklayın. Her zaman iş programlarının kopyalarını ve hatta kopyalarını isteyin. Bütün bunları okumadıysan bile, herkesi bekçinin yanında tutacak.

Ev tadilatı fikirlerinizi kurşun kalemle çizin. Mimari veya yeniden boyutlandırılmak zorunda değildir. Ayrıca internette kaydettiğiniz veya dergilerden topladığınız bir şey olabilir. Bu eğer varsa tabanınız ve tartışmanız içindir.

3 Ne kadar yapmak istediğinize karar verin. Muhtemelen her birini yapmayı tercih edersiniz. Genellikle, bir havlu askısı tutmaya gerek yoktur, ancak kendi bölgelerini iki katlı bir çatıya kurmak istemeyebilirsiniz.

4 Bütçenizi planlayın. Muhtemelen alacaksın.

Yenilenirken nerede yaşayacağınıza karar verin. Başka bir yerde yaşamak ya da yaşamak zorunda kaldığınızda evde ya da bir bölümde yaşayabilecek misiniz? Oturma odasında hala odada taze boya ve halı kokusuyla kamp kurabilir misin?

6 Yaklaşımınızı planlayın. Her ne kadar evin bazı bölümleri herhangi bir zamanda yenilenebilir ve yenilenebilirse de, bazı faaliyetler öncelikle gerçekleşecek diğer faaliyetlere dayanmaktadır.

Acil olan her şeyi tanımlayın ve tedavi edin. Kırılmış bir pencere gibi acil durum güvenlik risklerini arayın. Ayrıca, gözetimsiz bırakılırsa daha fazla hasara neden olabilecek su geçirmez bir çatı gibi problemlere de bakın.

Diğer projelere neyin bağlı olduğunu bilin.

İlk önce büyük onarımlar yapın. Boyamak hiç mantıklı değil.

Ya da küçük projelerle başlayın. Çok fazla iş yapmayı düşünüyorsanız ve ev onarımı yapmaya yeni başlıyorsanız, daha küçük projeler size deneyim ve güven verebilir. Küçük projeler daha fazlasını elde etmenize yardımcı olabilir. Küçük onarımlar veya geçici onarımlar karşılayabileceğiniz her şey olabilir.

İlgili projeleri birlikte yapmaya çalışın. Örneğin, halıları veya diğer zemin kaplamalarını çıkarırsanız, gıcırtıları, su hasarını ve alt zeminde meydana gelebilecek herhangi bir kusur veya hasarı onarabilirsiniz.

7 Her seferinde biraz yapın. Tüm kapıları kaplayan uzun projelerde (tüm kapıları boyamak veya değiştirmek gibi), aynı zamanda bir odayı veya alanı ziyaret etmek iyi bir fikir olup olmadığına bakın. Ayrıca masraflarınızı zaman içinde yaymanıza yardımcı olacaktır.

Bir seferde büyük bir proje yapın. Eğer yardım etmezseniz, bir seferde daha büyük bir proje üstlenmek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.