Evi Kışa Hazırlama

Henüz evinizi kışa hazırlamadıysanız, bunu mümkün olan en kısa sürede yapmak isteyeceksiniz! Bunu yapmak için beklemek, bir boru patlaması ve evinize ciddi zararlar anlamına gelebilir.

İşte Evinizi nasıl kışa hazırlayacağınızla ilgili birkaç ipucu.

Boruları ve su hattını koruyun:

Sonbaharın sonlarında, tüm dış mekan musluklarınızı kapatıp boşaltmanız ve kış için hortumları iç mekana taşımanız gerekirdi. Bu, sıcaklıklar donma noktasının altına düştüğünde borularınızın patlamasını önlemeye yardımcı olur. Tüm dış mekan borularının veya musluklarının uygun şekilde kışa hazırlanması ve bazı durumlarda mevsim için yalıtılması gerektiğini unutmayın.

Tipik olarak, yerin üstünde ve evden uzakta bulunan tüm boruları / muslukları izole etmek isteyeceksiniz. Aynı şey açık hava duşları için de geçerlidir.

Isıtma sistemi servis bakımı:

İdeal olarak, düzenli bakım için bir HVAC yüklenicisiyle bir servis sözleşmeniz vardır. Her yazdan önce ve ardından tekrar kış vuruşlarından önce, HVAC sisteminizin bakımının yapılması için iyi zamanlardır.

Pencereler:

Çift camlı olmayan eski pencereleriniz varsa, kış ve yaz aylarında enerji kaybedersiniz. Pencerelerinizi enerji açısından verimli olanlarla değiştiremiyorsanız, bir pencere yalıtım kiti deneyin. Pencerelerinizi ve kapılarınızı hava sızıntılarına karşı kontrol edin. Yanan bir tütsü çubuğu kullanabilirsiniz. Dumanın bir pencere veya kapıdan emildiğini görürseniz, sızıntıyı kalafat, hava sıyırma veya sprey köpük ile kapatmanız gerekir.

Ön işleme yürüyüş yolları:

Buz bekliyorsanız, riskleri azaltmak için sert bir donma yaşanmadan önceki akşam evinizin etrafında yürüyüş yollarına devam etmek iyi bir fikirdir.

Baca:

Düzenli olarak kullandığınız bir odun şömineniz varsa, yangın riskini önlemek için onu ve bacayı yıllık olarak kontrol ettirip temizletmek iyi bir fikirdir.

Oluklar ve giderler:

Evin olukları ve giderleri, tüm yapraklar döküldükten sonra temizlenmelidir. Erimiş kar veya buzun oluklardan ve drenaj borularından serbestçe akmasını sağlayın.

Son olarak, kış bizi iç cephe boya uygulama fiyatları ve küçük onarım projeleri için getirmek için harika bir zamandır.