Evinizin Dışını Boyaırken Kaçınılması Gereken Hatalar

Hava güzel, bu yüzden dışarıda olmak güzel. Çocuklar okula gitmediği için hazır mürettebatınız var. Yaz, evinizin dışını boyamak için popüler bir zamandır ve eğer gayretli bir do-it-yourselfer iseniz, bir hafta sonu (veya belki de uzun bir hafta sonu) mücadele edebileceğiniz bir projedir. Ancak her yaz, DIY ev ressamları bu görevi üstlendiklerinde aynı hataları yapıyorlar. Onlardan biri olma.

Olası satışa dikkat edin

1979’dan önce inşa edilmiş bir yapıyı boyayorsanız, muhtemelen en az bir kat kurşun bazlı boya ile kaplıdır. Kurşun bazlı boya çok tehlikelidir ve beyin hasarı da dahil olmak üzere sağlık sorunlarına neden olabilir. Kurşun bazlı boya içeren bir yapı üzerinde çalışmadan önce kurs almak gibi kurşun boya ile ilgili özel EPA düzenlemeleri mevcuttur. Eviniz için test kitleri donanım ve boya mağazalarında satılmaktadır. Daha eski katmanlarda kurşun olup olmadığını görmek için son boya katının altında kontrol edin. Kurşun bazlı boya yapıları üzerinde çalışma hakkında bilgi çevrimiçi olarak mevcuttur. Ayrıca boya parkurunuzda gerekli kursun yeri, maliyeti ve süresi hakkında bilgi alabilirsiniz. EPA zorunlu dersini almadan kurşun bazlı bir boya evinde çalışmak için sert para cezaları vardır.

Önerilen makale: italyan sıva fiyatları ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Uygun Boyayı Kullanın

Evinizin dışını boyamanın en yaygın hatası yanlış boya kullanmaktır. Evdeki mevcut boya yağ bazlıysa, yapıyı yeniden boyamak için yağ bazlı boya kullanmalısınız. Boya lateks veya su bazlı boyaysa, lateks boyaya ihtiyacınız vardır. Mevcut boyanın hangi tabanın olduğunu bulmak kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, denatüre alkol ile bir bez ıslatmak ve yüzeyi ovalamak. Lateks ise, boyaların bir kısmı bezin üzerine sürülür. Ayrıca, çeşitli alanlarda farklı jotun silikonlu iç cephe boya fiyatları olabilir. Siding, pencere, kapı ve kaplamayı ayrı ayrı kontrol edin. Yanlış tipte boya kullanılması felaketli boya arızasına neden olabilir. Yanlış yaparsanız çok fazla peeling olacak.

Evini temizle

Bir diğer yaygın hata kirli bir yüzeye boyamaktır. Mümkünse, boyanacak yüzeylerde bir elektrikli yıkayıcı kullanın. Elektrikli yıkayıcılar evinizi deterjanla temizleyip durulayabilir. Elektrikli yıkamadan önce, camların yıkanması için fırtına pencerelerini ve ekranları çıkarın. Elektrikli yıkayıcıya sahip değilseniz, bir tane yıkayabilirsiniz. En azından, yapı bir bahçe hortumu ile hortumlanmalı ve bir uzatma direği üzerinde bir araba temizleme fırçası ile ovulmalıdır. Hazırlamadan veya doldurmadan önce evin tamamen kuruması için bir veya iki gün bekleyin.

Hazırlanmak için Zaman ayırın

Evinizdeki boya türünü belirleyip temizlediğinize göre, boya hazırlığına başlamaya hazırsınız. Yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri hazırlık için yeterli zaman harcamamaktır. İyi bir ev boyama işinin yaklaşık yüzde 80’i. Gevşek veya soyulmuş boyaları çıkarmak için üçgen bir kazıyıcı kullanın ve alanı 120 grit zımpara kağıdı ile zımparalayın. Tüm çıplak ahşap veya dış cephe noktalarının bir dış yağ bazlı astar / sızdırmazlık maddesi ile astarlanması gerekir. Zımparalanan alanları tozla kaplı bırakmak kötü bir hata olduğu için onları kazıyıp zımparalarken çıplak bölgelere astarlayın. Toz fırçası olarak kullanmak için kuru bir boya fırçası taşıyın ve alanı yapışkan bir bezle silin. (Boya veya donanım mağazanızda yapışkan paçavra satın alabilirsiniz.) Tüm tozları iyice sildikten sonra astar / sızdırmazlık maddesi ile çıplak noktaları astarlayın. İçinde yaklaşık bir inç boya bulunan bir boya kabı kullanın ve fırçayı doğrudan boyaya koyun. Asla dolu bir boya kutusundan boyamayın ve fırçayı yana yatırmayın. Bu basit ama ciddi bir hatadır. Fırça kuruyacak ve aynı zamanda boya kutusunun yan tarafına boya damlatacak – özensiz bir durum.

Çatlakları doldurun

Tüm çatlak ve delikleri iyi bir silikon kalafat ile doldurmalısınız. İlk olarak, eski kalafatınızı çıkarmak için üçgen kazıyıcısının ucunu kullanın. Sonra ince bir kalafat boncuğu çalıştırın ve parmağınızla düzeltin. Parmağınızı sokmak için bir kova temiz su ile taşımak ve daha sonra bir bezle silerek temizlemek iyi bir fikirdir. Aksi takdirde, kalafat birikecek ve parmağınız üzerinde kuruyacaktır. Büyük bir hata, birinci katta bir pencere altı gibi kolayca görülmeyen çatlakları doldurmamaktır. Nem, ahşap denizliklere sızacak ve sonunda çürecektir.

Merdiveni Akıllıca Kullan

Başka bir hata, uzatma merdivenlerinin yerleştirilmesiyle ilgilidir. Merdivenin üst uçlarını sidingın yüksek noktalarının altına yerleştirin. Merdiven uçlarını yükseltilmiş alanlara koymayın çünkü onlara zarar vereceksiniz. Evinizde alüminyum veya vinil kaplama varsa bu özellikle önemlidir. Yüksek alandaki merdivenin ucu kaplamaya bir çentik koyacaktır. İyi bir yatırım, uzatma merdivenin üstü için yumuşak ipuçları olan merdiven eldiveni. Ve elbette, güvenlik için, bir uzatma merdivenin dibini düşmesini önlemek için her zaman bir asistana sahip olmalısınız.

Acele etme
Son olarak, sadece bir kat boya uygulayarak zaman kazanmaya çalışmayın. Dış cephelerde iki kat boya gerekir. Doğrudan güneş ışığında boyamayın, çünkü boya çok hızlı kurur ve çalışmayı imkansız hale getirir.