Evinizin Dışını Ne Sıklıkta Boyamalısınız?

yalıtımTaze bir boya tabakası, özellikle dış mekan için eviniz için harikalar yaratabilir. Ancak evinizin dış cephesi için yeni bir dış cephe boya fiyatları projesini ne sıklıkla üstlenmelisiniz? Önümüzdeki sonbahar sezonu (umarız) ülkenin bizim bölgemize daha soğuk hava şartları getirecek, bu da evinizin dışını boyamak için harika bir zaman olacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, resim yapma sıklığınız birkaç faktöre bağlıdır – örneğin evinizin neyden yapıldığı, sahip olduğunuz boyanın türü ve ne kadar güneşe maruz kaldığı gibi. Frisco boyama şirketinizden daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Önerilen makale: maltepe jotun bayi ve boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

BİTİŞİ DİKKAT EDİN

Belki de evinizin dışını ne sıklıkla boyadığınızı etkileyen en önemli faktörlerden biri, bitişi veya neyden yapıldığını düşünmektir. Ahşap veya sıva kaplama ise, evinizin muhtemelen 4 ila 7 yıl arasında bir yerde yeniden boyanması gerekecektir. Ahşap üzerindeki boyama, yaklaşık dört yılda bir yeniden yapılmalıdır. Günümüzde daha popüler hale gelen boyalı tuğla, yeniden yapılması gerekene kadar 20 yıla kadar dayanmalıdır. Yeni malzemelerden yapılmış daha yeni bir ev, ahşap veya alçıdan yapılmış bir yuvadan daha uzun (15 ila 20 yıl gibi) dayanmalıdır.

EN SON BOYA İŞİ ÖNEMLİDİR

Evinizi ne sıklıkla boyayacağınıza karar verirken düşünmeniz gereken bir diğer önemli faktör de, en son boyama işinin ne kadar dayandığıdır. Sonuçta, gerçekten ihtiyacınız yoksa, böylesine önemli bir projeyi üstlenmek için hiçbir neden yok. Mevcut boyanızın durumu, günden güne ne kadar güneş aldığından, boyandığı gün havanın nasıl olduğuna kadar her şeye bağlı olacaktır (örneğin, sıcak havalarda boyama, boyanın kabarmasına neden olabilir).

Yeni bir kat boya ihtiyacını düşünürken, önce mevcut olanı inceleyin. Birkaç kat boya uygulanmışsa, bir kattan daha uzun süre dayanmalıdır. Daha açık renkli boyaların ömrü daha uzundur. Yükseltme zamanının geldiğine dair sinyal veren cips, solma, kabarcıklar ve diğer her şeye dikkat edin.