Evinizin Dışını Yaza Hazırlamak

yalıtımEvinizin Dışını Yaza Hazırlamak İçin İpuçları
Genellikle sadece estetik bir değerlendirme olarak görülse de, dış cephe boyası seçimimiz aslında konforunuz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Boya malzemesi ve rengi duvarlarınızdan gelen sıcak veya soğuk hava miktarını etkileyebilir, bu nedenle en iyi jotun dış cephe renk kartelası renkleri seçmek enerji faturalarınızı düşürme potansiyeline sahiptir. Bu yüzden, burada evinizin dış cephesini yaza hazırlamak için bazı ipuçlarını keşfedeceğiz.

Neden DIY?
Evinizin dışını boyamak önemli bir iştir, ancak malzemelere, aletlere ve zamana minimum yatırım yaparak binlerce dolar tasarruf edebilir ve evinizin değerini artırabilirsiniz. Boya ve aletlere önemli miktarda yatırım yapmanız gerekse de, bir profesyoneli işe almak çok daha pahalıya mal olabilir. İyi bir boyama işi saatlerce dikkatli bir hazırlık gerektireceğinden, bu tasarrufların bir bedeli vardır.

Yüksek Kaliteli Araçlar Satın Alın
Üst kat uygulamak, astarlama ve kazıma için halihazırda sahip olmanız gerekenden daha fazla alet gerektirmez. Lateks boya uygulamak için en az iki sentetik, en kaliteli fırçaya yatırım yapmak iyi bir fikirdir; Daha geniş alanlar için 4 inçlik düz bir fırça ve ayrıntılı çalışmalarda kesmek için daha küçük açılı bir fırça. Daha geniş alanlarda boya uygulaması için, kullanacağınız her renk için ağır hizmet tipi bir rulo kafese ve rulo kapaklara ihtiyacınız olacaktır. Standart 9 inçlik silindirler düz, daha geniş alanlar için idealdir, ancak dar alanlar için daha küçük silindirlere veya boya ve lekeleri uygulamaya uygun dış cephe kaplamalarına ihtiyacınız olacaktır.

Renkler ve Miktarlar İçin Bir Uzmana Danışın
İyi bir boya işinin ilk adımı, sadece evinizin mimari özelliklerini tamamlamakla kalmayacak, aynı zamanda mahallenizin karakterine de uyacak bir dış cephe boyası seçmektir. Bu nedenle, bazı uzman tavsiyelerine güvenmek çok önemlidir. Boya mağazalarında genellikle doğru boya türünü ve rengini seçmenize yardımcı olacak tasarımcılar bulunur. Bir galon veya galon Cabot lekesi satın almadan önce olası renklerinden az bir miktar seçin ve tüm şemayı duvarınızın küçük bir alanına boyayın. Bu, boyanın özel koşullarınızda nasıl göründüğünü görmenize olanak tanır ve nasıl göründüğünü beğenmezseniz, renkleri değiştirebilir ve işlemi tekrarlayabilirsiniz. Ne kadar boyaya ihtiyacınız olacağını hesaplamak için uzman yardımına da ihtiyacınız olabilir. Evinizin bazı kaba ölçümlerini yapın ve pencere ve kapı sayısını sayın. Bu bilgiyi kullanarak boyahane ekibi, ne kadar boya satın almanız gerektiğini hesaplayabilecektir. İdeal olarak, astar katınızın üzerine iki kat boyaya ihtiyacınız olacaktır. En iyi sonuç için, alabileceğiniz en iyi boyayı satın alın, örneğin, Arborcoat lekeleri, daha iyi örter, daha kolay uygulanır ve daha uzun süre dayanır.

Hava Tahminini Kontrol Edin
Son olarak, boyamayı planlamadan önceki günlerde hava durumu tahminine dikkat etmeniz gerekir. Bu büyük bir proje, dolayısıyla havanın planlarınızdan ödün vermesini istemeyeceksiniz. Wolman lekeleri dahil boya ve lekeleri çok çabuk kuruyacağı ve kucak izlerine neden olacağı için direkt güneş ışığı altında kullanmaktan kaçınmalısınız. Rüzgarlı bir günde resim yaptığınızda da bu olabilir. Soğuk hava uygulamaları için formüle edilmiş bir boya kullanmıyorsanız, yağmur ihtimali varsa boyamaktan kaçının ve sıcaklığın 50ºf’nin üzerinde olmasını sağlayın.