Evlerin İçi Püskürtme Tabancasıyla Nasıl Boyanır?

Doğru uygulama teknikleri ile, ayrıntılı ahşap işleri ve dolapların tek tip bir şekilde kapsanması için püskürtülmüş boyanın kusursuz yüzeyini yenmek zordur. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, hazırlık, teknik ve temizliğin kapsamlı olması ve bu boyama yöntemini tek bir duvar gibi çoğu küçük proje için uygunsuz hale getirmesidir. Tüketici tipi boya püskürtücüler, çocuk taburesi gibi küçük eşyaları kaplama konusunda iyi bir iş çıkarsa da, duvarlarda ve ahşap işlerde profesyonel sonuçlar için havasız bir püskürtme tabancası en iyi seçimdir. İnşaat kiralama mağazalarından ve bazı boya tedarik mağazalarından havasız püskürtme makinesi kiralayabilirsiniz.

Püskürtme Alanını Ayarlayın
1.
Boyanmasını istemediğiniz her şeyi maskeleyin. Bu her şey demektir. İnce boya sisi odanın karşı tarafındaki nesnelerin üzerine yerleşebilir.

2.
Ekli bir plastik damla bezle ressamın bandını kullanarak duvarları ve pencereleri örtün. Duvarları boyuyorsanız, ahşap işçiliği tamamen kaplayacak kadar geniş ressam bandı kullanın.

3.
Zeminleri de kiralanabilen kanvas boya brandaları ile kaplayın.

Tablo
1.
Püskürtme tabancasını tıkayabilecek kürecikleri çıkarmak için boyayı orijinal kovasından onaylı bir boya süzgecinden büyük, temiz bir plastik kovaya süzün.

2.
Kapüşonu takılı tek kullanımlık boyacı tulumları, göz çevresini kapatan gözlükler ve kimyasal filtreli tam solunum maskesi kullanın.

3.
Boya kulesi haznesini süzülmüş boya ile doldurun ve püskürtme tabancasını kullandığınız boya tipine uygun uç ile yerleştirin. Püskürtme tabancası, farklı italyan sıva türleri için kullanılacak en iyi uçla ilgili talimatlarla birlikte gelir. Kiralama merkezindeki müşteri hizmetleri temsilcisine, püskürtmek istediğiniz boyaya en uygun makine tipinin ne olduğunu sormakta fayda var.

4.
Büyük bir karton veya hurda kontrplak üzerine test püskürtün ve eşit bir kapsama alanı elde edene kadar basınç memesini ayarlayın. Püskürtme tabancaları, ucu çevirerek değiştirebileceğiniz dikey veya yatay bir püskürtme deseni yayar.

5.
Püskürtme tabancasını boyadığınız yüzeyden yaklaşık 12 inç uzakta tutun. Püskürtme deseni dikey ise yan yana vuruşları veya püskürtme deseni yataysa yukarıdan aşağı vuruşları kullanın. Duvarları püskürtmek için standart yöntem, bir seferde 3 ila 4 fitlik bir alanı kaplamak, ucu dikey bir desene döndürmek ve duvarın tepesinden aşağıya doğru yan yana hareketlerle çalışmaktır. Bir namluyu tamamladıktan sonra, üst üste binme izleri oluşturabilecek ikinciyi püskürtmeden önce birincinin kurumasını önlemek için hemen bitişik namlu üzerinde başlayın.

6.
Vuruşlarınızı fazla püskürtün. Bu, püskürtme alanı boyadığınız alana çarpmadan sadece bir saniye önce püskürtme tabancasının tetiğine basmanız ve darbeyi tamamladıktan bir saniye sonra tetiği bırakmanız gerektiği anlamına gelir. Bunu doğru yapmak için boya darbeniz, boyadığınız alandan daha geniş olacaktır. Aşırı püskürtme tekniği kullanmazsanız, duvara veya ahşap işlere boya sıçramasını başlatabilir ve durdurabilirsiniz.

7.
En iyi sonuç için bir veya iki kalın kat yerine birden çok ince kat boya uygulayın. Her şey bantlandığından, bu basittir, ancak her uygulama arasında boya püskürtücüyü ve uçları, püskürtme kulesi üreticisinin belirttiği şekilde boya inceltici veya başka bir çözücü ile temizlemeniz zorunludur.