Fayans Çiniler

Taşyünü karoları düşük su emilimi ile yoğun bir vücuda sahiptir. Vücut kütlesi maksimum su emme kapasitesine sahiptir. Ağırlığın% 3’ü. Bu nedenle, taştan fayanslar genellikle dona karşı dayanıklıdır ve hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Fayanslar hem sırsız hem de ticari olarak temin edilebilen camlı yüzeylerdir. Sırlı ürünler, aşınma direnci hakkında bilgi sağlayan çeşitli aşınma gruplarına ayrılır.

Boşluklar kuru preslenir ve daha sonra 1100 ila 1300 ° C arasındaki sıcaklıklarda pişirilir. Alan ve fluorspat ekleyerek, gözenek boşluğunun azaltılması sağlanır, çünkü bu mineraller daha düşük epoksi zemin kaplama fiyat bir erime noktasına sahiptir ve böylece kılcal sistemi doldururlar. Üretim, tünel veya rulo fırınlarında düz bir şekilde yatar ve tek yanma veya çift yakma işleminde sırın durumuna bağlı olarak gerçekleşir.

Seramik fayanslar genellikle zemin ve merdiven kaplamaları için kullanılır, genellikle iç ve dış mekanlara monte edilebilir ve neredeyse tüm tasarım çeşitlerinde mevcuttur. Taştan fayanslarla karşılaştırıldığında, daha fazla mekanik olarak gerilimli alanlarda kullanılması mümkündür. Porselen taş ürünleri pazar payını giderek arttırıyor, taşyünü tamamen yoğun olarak sinterleniyor. Bu pedler daha da dayanıklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.