Fayans Türleri

Seramik bir çok avantajı vardır: bunlar, dirençli bir su geçirmez ve kire dirençli olan mutfak, koridor ya da kamu binalarında yoğun olarak kullanılan yüzeyler için özel bir derecede uygun olan ve renkler, desenler, yüzey ve yapıları hemen hemen sonsuz bir çeşitlilik vardır. Seramik fayanslar yaz aylarında hoş serin, temizlemesi kolaydır ve yerden ısıtma sistemi ile iyi bir şekilde döşenebilir. Başlangıç ​​maddeleri ilave olarak, fiyatlar lüks için çok mütevazı değişir, çevre, güvenli geri dönüştürülebilir ve dayanıklıdırlar. Baunetz Wissen fayanslarında bir araya getirdiğimiz seramik fayanslar hakkında kapsamlı bilgiler (aşağıya bakınız> ip uçları).

Zemin kaplamaları olarak seramik ürünler ilk bakış için aşağıdaki gibi ayırt edilebilir:

Kat klinkerleri farklı killerden oluşur, bunlar özellikle yoğun olarak kullanılan kullanımlar için kullanılır ve aynı zamanda artan nokta yükleri de barındırılabilir. Kat klinkerler genellikle bir harç yatağında şap üzerine serilir ve bir buhar bariyeri gerektirir.

Taşyünü kiremit parçasının shard yüksek su emme kapasitesine sahiptir ve nispeten yumuşaktır. Seramik karolar neredeyse her zaman sırlıdır ve sadece iç mekanlarda kullanılır. Yüksek yükler için uygun değildir. Özel tip bir sırsız çini kiremitleri pişmiş toprak kiremittir.

Bununla birlikte, taş işçiliğinin zemin kaplama fiyat daha yoğundur ve az miktarda su alır. Fayanslar sırlı ve sırsız olarak kullanılabilir ve içte ve dışta eşit derecede uygundur. Shard daha yakın sinterlenmiş, onlar daha dayanıklı ve daha sonra keramik verilen isim olduğunu kanıtlayabilir.

Seramik zemin kaplamaları çeşitli şekillerde üretilmekte olup, en önemli fark ateşleme çevrimi sayısıdır: günümüzde, geçmişten farklı olarak, tek pişirimli ve çifte ateşleme süreçleri tüm taş veya seramik ürünler için uygundur. Hangi üretim prosesi tavsiye edilir, esas olarak yük, maliyet, kullanım ve istenen görünümden kaynaklanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.