Folyo Kaplı Yalıtım Levhası Nasıl Kullanılır

yalıtımFolyo yüzlü yalıtım kullanmak eviniz için yalıtım seçiminde bir seçenektir. Folyo yüzlü yalıtım levhası, haddelenmiş yalıtımınızdan biraz farklı monte edilir.

Levha yalıtımınızı nasıl kuracağınızı keşfetmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1 – Bir Çerçeve Oluşturun
Yalıtımınızı zaten çerçevelenmiş bir alana kuruyorsanız, bu adım için endişelenmenize gerek yoktur. Ancak, pano yalıtımının bu tür şeylerle uğraşırken takılması ve sığması gereken bir şey gerekir. Bu nedenle, yalıtımın yapıştırılması için bir çerçeveye sahip olmanız gerekir. Hiçbir çerçeve yoksa, önce bunu oluşturmanız gerekir.

Adım 2 – Ölçün
Şerit ölçünüzü kullanarak, çerçeveleme panolarınız arasındaki alanı ölçmek isteyeceksiniz. Yalıtımınızın uyması gereken şey budur, bu yüzden sadece güvenli olmak için, herhangi bir tahta parçasını kesmeden önce çatı izolasyon firmaları gibi mevcut olan her alanı ölçmelisiniz.

Adım 3 – Tahtayı Kes
Artık ölçümlerinize sahip olduğunuza göre, tahtaları sığdırmak için kesmeye başlama zamanı. Bu, maket bıçağını kullanarak yapılır. Bunu yapmanın en kolay ve en güvenli yolu, önce panolarınızın ayrılmasını istediğiniz bir çizgiyi hafifçe kesmek veya çizmektir. Daha sonra tahtayı bükebilir ve tamamen kesebilirsiniz, böylece tam olarak nasıl ölçtüğünüz ortaya çıkar.

Adım 4 – Panoları Yerine Takın
Ölçülen ve kesilen yalıtım levhalarını alın ve yalıtımı yaptığınız alanlara yerleştirin. İki kez ölçtüğünüz ve bir kez kestiğiniz için, yerine tam oturmalı ve tam oturmalıdır.

Önerilen makale: jotun dış cephe boya özellikleri ve boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Adım 5 – Güvenli
Yerine koyduğunuzda yalıtımınızın yerinde kalmasını sağlamak için kullanabileceğiniz farklı seçenekler vardır. Sadece sıkıca takabilir ve başka bir ek şekli kullanamazsınız veya inşaat bandıyla çerçeveleme panellerine sabitleyebilirsiniz. Çoğu zaman folyo yüzlü yalıtım levhası, yerine zımbalanacak bağlantı elemanları ile donatılmıştır. Her iki seçenek de iyi, sadece orada güvenli olduklarından emin olun.

Adım 6 – Alçıpan ile örtün
Artık tüm yalıtım levhalarınızı çerçeveleme levhalarına güvenli bir şekilde bağladığınıza göre, sıkı çalışmanızı örtmenin zamanı geldi. Folyo kaplamalı yalıtım levhaları yanmaz değildir ve ek koruma için alçıpan ile kaplanmalıdır.

İşte aldın! Kendiniz yaptığınız iyi yalıtılmış bir alan. Bu tür bir proje, ölçüm ve kesme işlemlerinin tüm detaylarıyla ve tekrarlanan adımlarla zaman alıcı olabilir. Ancak, cesaretiniz kırılmadı ve işi bitirdiniz. Ayrıca bu projeyi kendiniz üstlenerek kendinize biraz para kazandınız. İyi iş yapmak için kendinize arkada bir pat verin.