Gergi Tavan

Gergi tavan, düşürülmüş bir tavana benzer, bir odanın yapısal tavanının altında kalmasıyla. Bir germe tavanı tipik olarak bir alan boyunca “gerilmiş” bir polivinil klorür (PVC) malzemesinden oluşur ve “çevre profili” olarak adlandırılan bir çerçeve ile yerinde tutulur. Çevre profili gerektiği gibi kavisli ve şekillendirilebilir ve PVC hemen hemen her zevke uyacak şekilde renklendirilebilir veya boyanabilir. Sonuç olarak, gergin tavanlar şekil, renk ve aydınlatma açısından büyük bir özgürlük sunar.

Neden bir streç tavan monte edilir?
Bir streç tavan, düşürülmüş bir tavan ile aynı avantajlara sahiptir. Mevcut bir tavanın kötü durumunu gizleyebilir, kabloları, boruları veya kanalları gizleyebilir. Streç tavanlar genellikle ev sinemasına veya müzik odalarına ses geçirmez hale getirmek veya akustiklerini geliştirmek için kullanılır. Streç tavanlar diğer tavan kaplamalarına göre daha hızlı monte edilebilir.

Uzatılmış tavan nedir?
Çoğu streç tavanlar, alüminyum korkuluklara (aynı zamanda ‘çevre profilleri’ olarak da bilinir) tutturulmuş, yanmaz PVC membrandan yapılmıştır. PVC, yüksek veya düşük parlak boya ile bitirilebilir veya resimlerle veya desenlerle basılmış / boyanabilir. Bu nedenle, gergin tavanlar dükkanlarda ve vitrinlerde popülerdir. PVC membran, bir araya getirilmiş çok sayıda tabakadan oluşur – belirli bir ürünü satın almadan önce birleştirmelerin kalitesini kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Bir streç tavan nasıl kurulur?
Bir streç tavan yüklemek için, odanın iç çevresine parçalar sabittir. PVC levhalar daha sonra raylara bağlanır ve ısı kullanılarak sıkılır.

Gerilmiş tavanlar düşürülmüş tavanlarla nasıl kıyaslanır?
Bir streç tavan, düşürülmüş bir tavanın tüm yararına sahiptir. Düz bir tavana benzemek için monte edilebilir veya düşürülmüş tavan ızgara ve kiremit sistemi kullanılarak elde edilemeyen kubbeler, kemerler ve organik 3B şekillere manipüle edilebilir. PVC de kuru temizleme için çıkarılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.