Giriş Kapıları

Evinizin kişiliğinizi ifade etmesini istiyorsanız, bunu ön kapınızla yapabilirsiniz! Evinizin temyiz başvurusunun kalbidir ve bir basın açıklaması yapmak için mükemmel bir yerdir. Cesur olabilir ve deniz mavisi veya itfaiye kırmızısı gibi parlak bir renk seçebilir veya siyah veya bordo rengiyle geleneksel rotaya gidebilirsiniz.

İşte eviniz için harika bir ilk izlenim yaratabilecek yedi renk fikri.

Siyah:

Siyahla kimse yanlış gidemez. Ön kapı renkleri söz konusu olduğunda en yaygın seçeneklerden biridir. Zarif ve gelenekseldir. Daha cesur bir ifade için, çevreleyen kaplamayı da siyaha boyayın. Benjamin Moore’un Jet Siyahı gibi çok parlak, yüksek kaliteli bir siyah boya öneriyoruz.

Önerilen makale: lama ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Beyaz:

Beyaz bir kapı eşit derecede popüler ve gelenekseldir. Eviniz beyaz dışında bir şey boyandıysa, beyaz bir kapı göze çarpabilir. Farklı alt tonlara sahip düzinelerce ve düzinelerce beyaz tonu olduğunu unutmayın.

Donanma:

Donanma, siyah kadar muhafazakar bir renk olabilir, ancak doğru cepheye karşı, bir eve bir renk patlaması verebilir. Sherwin Williams’ta Dark Night veya In the Navy’yi deneyin; Benjamin Moore’da: Newbury Port Blue ve Hale Navy.

Yeşilimsi Mavi:

Yeşilimsi mavi renk, üste gelmeden rengi sunar. Renk istiyorsanız, ancak çok cesur olmakla ilgileniyorsanız, bunu güvenli bir gölge olarak görüyoruz. Benjamin Moore’un Stratton Blue HC-142’si güzel bir seçimdir.

Kırmızı veya Bordo:

Kolonyal bir klasik, kırmızı ve bordo zarif bir renk tonu katar ve kolonyal bir tarzla sınırlı kalması gerekmez. Geçiş veya modern evlerde de harika çalışıyorlar. Hafif mavi alt tonlara sahip daha bordo renkte olan Benjamin Moore’un Cottage Red HC-184’üne ve daha parlak bir kırmızı olan Ruby Red’e bakın.

Pembe:

Pembe (evet, pembe!) Tuhaflık katar ve doğru ev tarzında harika bir ön kapı rengi oluşturabilir. Yumuşak bir pembe için Sherwin Williams Coral Perfection’ı deneyin. Cesur bir pembe için Sherwin Williams’ın Eros Pink’i deneyin.

Gri:

Son beş yıldır ev iç mekanlarında grinin popülaritesi göz önüne alındığında, ön kapılarımıza girmesi şaşırtıcı değil. (Aslında gri kapılar evler var olduğu sürece ortalıktadır.) Her ev ve tarz için zarif bir görünüm yaratır. Benjamin Moore’un Kendall Kömürü veya Grafitini deneyin.

Çoğu ön kapının evinizin cephesinde belirgin fakat küçük bir bölüme sahip olduğu göz önüne alındığında, dış cephe boya modelleri ile renklerle denemeler yapmak için ideal bir yer olabilir. İyi koordine olduğundan emin olmak için bir renk seçerken evin tüm cephesini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Mimari stile, tuğla veya taş gibi detaylara ve panjurlara da bakın. İnsanların yaptığı en büyük hata, boya renklerini seçerken evdeki diğer renkleri dikkate almamaktır.