Granit Nedir

Granit bir plütonik kaya ve genellikle daha büyük yapışkan mevduat ayrılmıştır. Kaya kompleksleri yıl milyonlarca sırasında yukarıda kaya tabakalarının erozyonu ile maruz bırakılmıştır. Bu kaya neredeyse tüm dünyada kullanılabilir. Bavyera Ormanı, Fichtelgebirge, reçine, Black Forest ve Lausitz’deki geleneksel granitler yanı sıra, ağırlıklı olarak Çin, Fransa, İtalya, Polonya ve Portekiz’den bugün Granit Almanya’ya ithal edilmektedir.

gerçek anlamda Granit grenli ve belirli bir yönü vardır. Özel özellikler, yüksek sertlik, aşınma direnci ve yüksek kimyasal direnç uygular. granit gibi ticari olarak sunulan pek çok çok dokulu taşlar, ortognaysların, migmatitlerdeki, granulitler Ancak sahip çok benzer teknik özellikleri olan. Ayrıca siyenit ve gabro gibi kayalar bu adla işlem gören ancak, yüksek trafik binalarda daha hızlı cila kaybı zeminlerin döşenmesi sırasında “gerçek” granitler doğrudan karşılaştırıldığında yaşıyoruz. Granit ticari olarak genellikle de mevcuttur Foyaiten,, düşük asit direnci referans nitelikli satış aramaları olmamalıdır. DIN EN 12440 göre, ancak, bunların tam petrografik amaçlı donatılabilir gibi granit için olan, kaya gerekir.

Granit genellikle iş yerlerinde, tren istasyonlarında ve hatta havaalanlarında yoğun olarak kullanılan yer döşemeleri için kullanılır. İç mekânlar için epoksi self levelling zemin kaplama gibi levha ve fayans olarak üretime ek olarak, aynı zamanda kamusal alanlarda asfaltlama için de aranan bir taştır. Eskiden granit kaplamalar, yüksek işleme maliyetleri nedeniyle neredeyse hiç uygun fiyatlı olmasa da, günümüzde modern imalat ekipmanı ve elmaslı testere teknolojisi ile nispeten düşük maliyetle temin edilebilmektedir. Alevlendirilmiş yüzeyler, dış mekan döşenirken kayma direnci sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.