Güneş Tasarımının Eğilimleri ve Geleceği

İnşaat endüstrisi karmaşık bir şekilde güneş enerjisi ile bağlantılıdır. En hızlı büyüyen alternatif enerji, iklim değişikliği ve artan karbondioksit emisyonları sayesinde artık gerekli hale geldi. Küresel güneş kapasitesi 398 GW’a yükseldiğinde (2000 yılında 0 GW ile karşılaştırıldığında), güneş enerjisi inşaatta olanlar için güçlü sonuçlar doğurmaktadır.

Bugün inşaatta güneş tasarımının geleceğini şekillendiren trendlere bakacağız. Trendlerin farkında olmak, rakiplerinizin önünde bir adım önde olmanıza ve piyasayı yakalamanıza yardımcı olur!

Solar, Yeşil Tasarımın bir parçası olur
Dünya genelinde enerji tasarruflu, sıfır emisyonlu binalar için güçlü bir baskı olmuştur. Kaliforniya gibi yerler tüm konut binalarını 2020 yılına kadar net sıfır, 2030’a kadar ticari binaları zorunlu kılmıştır.

Önerilen makale: zemin kaplama firmaları ve zemin uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Binalar daha yeşil büyüdükçe, güneş kendi enerjilerini üreten yapıların ayrılmaz bir parçası haline gelecektir. Sonuç olarak, güneş yeni bina tasarımlarının önemli bir yönü olacak.

Solar’dan Kar Marjları Artabilir
Solar artık daha verimli, kurulumu kolay ve en önemlisi çok daha az maliyetli. 1977’de güneş paneli kurmak watt başına 76 $ ‘a mal olacaktı. Bir yıl sonra fiyatlar 60 dolara düştü; bir yıl sonra fiyatlar 40 dolara ulaştı.

Bugün, güneş panellerinin ortalama maliyeti watt başına 1 $ ‘dan az.

Düşen kurulum fiyatları kar marjınızı artırabilir. Yine de, tüketiciler de güneş tasarımlarının uygun fiyatlı olmasını beklediğinden çok fazla şey beklememelisiniz.

Politikaların Belirsizliği Güneşin Büyümesini Sınırlıyor
Kabul edelim; düzenlemeler güneş enerjisi endüstrisi için önemli bir konudur. Yeni bir başkan, selefinin getirdiği politikalarda değişiklik anlamına gelebilir. Enerji düzenlemelerinin belirsizliği 2017’de endüstriyi rahatsız etti ve hala oldukça kalıcı.

Bazı insanlar, güneş maliyetlerinin bir kısmını vergilerden düşmenize izin veren güneş vergisi kredisi konusunda da endişeli. Hükümet ayrıca bazı şehirlerde güneş enerjisi tesisatı ile ilgili indirimleri de değiştirebilir.

New York ve New Jersey, güneş enerjisi endüstrisinin büyümesini ne kadar uygun düzenlemelerin teşvik edebileceğini göstermektedir. Öte yandan, bol güneş ışığı alan Nevada, düzenlemenin büyüyen bir pazarı nasıl yavaşlatabileceğini kanıtlıyor.

Tavsiyemiz, yeşil teşviklere çok fazla bağlı kalmayın!

Enerji Depolama için Zorla
Gün boyunca enerji sağlamak güneş tasarımları için bir sorun olmaya devam etti. Artık daha fazla ev sahibi ve işletme sahibi 7/24 güç kaynağı için depolama çözümleri arıyor.

Özel yükleniciler önümüzdeki günlerde küçük ve büyük ölçekli depolama tesisleri için daha fazla sipariş bekleyebilirler. Bu sistemler Nesnelerin İnterneti’ni (IoT) kullandığından teknolojide de güncel kalmalısınız.

Güneş Tasarımının Geleceği
İnşaat endüstrisi, güneş tasarımlarından en iyi şekilde yararlanmak için düzenlemelere dikkat etmelidir. İşin püf noktası, herhangi bir değişikliğe hızlı bir şekilde adapte olabilmeniz için esnek kalmak olacaktır.

Güneş enerjisi talebi azalmıyor ve ortalama% 8 oranında kümülatif olarak büyümesi bekleniyor. Projelerinin bir parçası olarak güneş enerjisini zorunlu kılan daha bilinçli müşterilerden bekleyebilirsiniz. Sonuç olarak, inşaat, güneş enerjisi tasarımlarının benimsenmesi ve büyümesinde büyük rol oynayacaktır.