Hava Durumunun Boya Uygulamasına Etkisi

yalıtımDış cephe boyama söz konusu olduğunda, saten iç cephe boya fiyatları gibi hava durumu önemlidir. Soğuk, karlı kışlar ve sıcak, nemli yazlar olduğu için mevsimlerden ve bunların işimizle nasıl bağlantılı olduğundan sık sık bahsediyoruz. Bizimle bir proje planladıysanız, havanın onu nasıl etkileyebileceği hakkında bazı sorularınız olabilir. İşte bazı genel müşteri soruları ve bunlara verdiğimiz cevaplar. Bunları faydalı bulacağınızı umuyoruz. Her zaman olduğu gibi, sorularınız için ofisimizi aramaktan çekinmeyin.

Yağmur yağarken resim yapabilir misin?

Değişir. Yağmur yağdığında hala bazı dış duvarları boyayabiliriz. Ancak, eğer dökülüyorsa, aynı zamanda çok rüzgarlıysa veya çok nemliyse, boyanın kuruması daha uzun sürer. Bu hava koşulları da işi tehlikeye atacak, bu da olması gerekenden daha erken bozulabileceği anlamına geliyor. Hiçbir ev sahibi bunu istemez. Ayrıca ıslak veya nemli bir yüzeyi asla boyamamalısınız.

Boya, yüzeye olması gerektiği gibi yapışmayacaktır. Boyamada ilerlemenin ne zaman uygun olduğuna veya yeniden planlamanın gerekli olduğuna karar vermemiz için bize güvenmenizi rica ediyoruz.

Önerilen makale: çelik boyalı sac ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Hava ne kadar rüzgarlı

Rüzgarlı günler, bir dış cephe boyası işi için birkaç sorun oluşturabilir. Rüzgar, boyanın daha hızlı kurumasına yardımcı olabilirken, çok çabuk kuruma gibi bir şey vardır. Boya kurudukça yüzeyde bir film oluşturarak onu korumaya yardımcı olur. Boya çok hızlı kurursa, genellikle o filmi oluşturmaz ve bu da boyanın kalitesini tehlikeye atabilir. Soyulması daha muhtemel olacaktır. Rüzgarla ilgili bir başka olası sorun da malç veya kir gibi küçük kalıntıları kaldırıp ıslak boyaya yapışmasına neden olmasıdır. Profesyonel boya ekiplerinin kaçınmaya çalıştıkları başka bir sorun da budur. Sadece yüzeyi tehlikeye atmakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel görünümünü de etkileyebilir!

Sıcak ve soğuk hava:

Sıcaklık dalgalanmaları yüzeylerin genişlemesine ve daralmasına neden olabileceği gibi, boyanın da genişlemesine ve büzülmesine neden olabilir. Kısa sürede sık görülen sıcaklık dalgalanmaları, özellikle alttaki malzeme de genişler ve daralırsa boyanın çatlamasına veya soyulmasına neden olabilir. Dış cephe boya projelerini, sıcaklığın önemli dalgalanmalar olmadan bir şekilde sabit kalmasının beklendiği günler için planlamaya çalışıyoruz.