Hava Kaçağını Önlemek Enerji Faturalarını Nasıl Düşürür?

yalıtımEnerji faturalarını düşürmek ve evlerimizin enerji verimliliğini artırmak için, kurduğumuz yalıtım ve hava geçirmezlik önlemlerinin etkinliğine odaklanılıyor. Özellikle dikkat edilmesi gereken alanlardan biri tavan ile çatı alanı arasındadır.

Modern evlerde tavanlara takılan tavan aydınlatmalarının popülaritesi nedeniyle, istenen hava geçirmezlik seviyelerini korumak zor olabilir. Downlight’lar, ısının bağlantı parçalarından kaçmasına izin verebilir ve tavandan çatı katına çıktıklarında, yalıtımın düzgün bir şekilde döşenmesi için bir engel oluşturabilirler. İngiltere bina yönetmelikleri, çatı katı yalıtımının sürekli olarak döşenmesini gerektirir ve tavan aydınlatmaları bunun soğuk noktalara yol açmasını engelleyebilir.

Çatı yalıtımınız tam potansiyeline ulaşamıyorsa, daha yüksek düzeyde ısı kaybı yaşarsınız ve bu da evinizi soğuk hissettirir. Konforlu bir iç sıcaklığı korumak için ısıtma sisteminizi daha uzun süre çalıştırmak, çoğumuzun sürekli olarak kaçınmaya çalıştığı enerji faturalarınızı artıracaktır.

Bu problemle mücadele etmek için, yalıtımınızın kalitesine ve etkinliğine odaklanabileceğiniz gibi, havanın kaçabileceği daha küçük bağlantı ve açıklıklara da özellikle dikkat etmeniz gerekir. Hava sızıntıları genellikle çatı kapağının etrafı veya aydınlatma armatürlerinin üstü gibi küçük açıklıkların olabileceği derzlerde bulunur.

Çatı uygulama yalıtımının sadece bir yangın tehlikesi oluşturmadan üste düzgün bir şekilde kurulmasına izin vermek için değil, aynı zamanda ısı kaybını ve hava sızıntısını da ortadan kaldırmak için tavan ışıklarının üzerinde koruyucu bir örtü oluşturabilen birçok çözüm mevcuttur (LoftLeg’in Çatı Kapağı gibi) tavan. Bu kapaklar, çatı yalıtımı ile tavan ışığı arasında doğrudan teması önler ve aynı zamanda ısı dağıtımı için ışık etrafında yeterli havalandırma sağlar. Aynı zamanda etkili bir toz ve haşere / böcek sızdırmazlığı işlevi görürler.

Bu kapaklar çoğu tavan aydınlatması ile çalışır, kurulumu kolaydır (sadece önerilen sızdırmazlığı kullanın) ve gerekirse kirişlere ve kirişlere yakın yerleştirilebilir. Loft Kapak, mevcut Bina Yönetmelikleriyle uyumludur ve ilgili tüm İngiliz Standartlarına göre test edilmiştir.