İğler Nasıl Boyanır

Verandanıza bir makyaj vermek, korkuluğa ulaşana kadar kolay gelebilir. Güverte iğleri, ev sahipleri için boyamak için en sıkıcı ve zaman alıcı alanlardan biridir. Bir mil tarafının eksik olması veya düzensiz kaplamalar, sinir bozucu olabilen yaygın engellerdir.

BİRİNCİ ADIM: YÜZEYLERİNİZİ TEMİZLEYİN
Boyamadan önce yüzeylerinizi temizlemek için zaman ayırın. Bir güverte boyaıyorsanız, dış mekan öğelerinden oldukça fazla kir ve pislik olma ihtimali vardır. Boyanın iyi yapışmasını sağlamak için yüzeylerinizi bu gevşek parçacıklardan ve kurumuş boyadan güçlü bir şekilde yıkayın ve süpürün. Yüzeyinizi zımparalamak, dökülen tüm boyaları halledecek ve böylece yeniden boyama işleminiz pürüzsüz ve temiz olacaktır.

İKİNCİ ADIM: YERİNİZİ HAZIRLAYIN
Yüzeyler temizlendikten sonra, bazı hazırlık çalışmaları gereklidir. Hataları önlemek için herhangi bir alanı bantlayın ve bir damla bezi bırakın. Kavramalı destek, jotun ahşap boyası renkleri ile boyama sırasında damla bezinin hareket etmemesini sağlayacaktır.

ÜÇÜNCÜ ADIM: GÜVERTE PARÇALARINI STABİLİTE EDİN
Korkuluk boyunca gevşek miller veya yıpranmış boşluklar olmadığından emin olun. Milleri tekrar yerine oturtun ve mil ile korkuluk arasındaki boşlukları kapatın. Boşluklar, birçok yönden bir güvenlik sorunu olan çürümüş ahşapla sonuçlanabilir.

DÖRDÜNCÜ ADIM: MİLLERİNİZİ BOYAYIN
Alanınız hazır olduğunda ve sundurma korkuluklarınız güvende olduğunda, boyama zamanı!Boya fırçasını ve boya silindirini atlayın – bu eldivenler esasen eldivendir ve boyama işlemi sırasında elinizi kuru tutacaktır. Eşsiz tasarım kolay bir uygulama sağlar: sadece daldırın, elinizi milin etrafına sarın ve parçayı tamamen boya ile kaplamak için aşağı doğru çekin.

SuperTuff Painter’s Eldiveni: Tam koruma için üç katmanla tasarlanan bu ressamın eldiveni, iç ve dış boyalarla iğ boyamak için idealdir.

Her iki boya eldiveni de az tiftiklidir, ancak en iyi sonuçları elde etmek için gevşek parçacıkları çıkarmak için onları düşük devirde kurutmayı öneririz. Kullanmadan önce bir ressam eldiveninin nasıl doğru şekilde kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

BEŞİNCİ ADIM: KALAN YÜZEYLERİNİZİ BOYAYIN VE KURU BIRAKIN
İğleriniz tamamlandıktan sonra, güvertenizin kalan yüzeylerini boyayın. Üst üste gelmeyi önlemek için tüm tahtayı tamamen aşağıya ve bir seferde 3-4 tahtaya boyamak en iyisidir. Ancak, bir köşeye sıkışmamak için merdivenlere doğru ilerlediğinizden emin olun! Veranda korkuluklarınız, korkuluklarınız ve tüm yüzeyleriniz beğeninize göre boyandıktan sonra, bir sızdırmazlık maddesi eklemeden veya üzerinde yürümeden önce boyanın 24 saat kurumasını bekleyin.