Isotherm Yalıtım

yalıtımİzoterm yalıtımı, birçok kişi tarafından piyasadaki en çevre dostu güvenli çatı yalıtım ürünü olarak kabul edilmektedir. 30 yıllık üretici garantisi ISOTHERM’i destekliyor. Bu ürün, iki yaşındaki bir çocuğun oynayabileceği kadar güvenlidir.

Hepimizin bildiği gibi, çoğu yalıtım ürününde bazı kimyasallar veya kaşıntı faktörü bulunur. Isotherm, doğal olarak termal olarak bağlanmış bir Çatı İzolasyon ürünüdür. Bu çevre dostu tavan yalıtımında yangın geciktirici veya reçine bağlayıcı yoktur. Enerji kıttır; doğal kaynaklarımız tükeniyor. Karbon ayak izimiz gezegenimizi yok ediyor. Kendi payına düşeni nasıl yapacağını öğren.

“Dünyamız yeni dramatik çevresel baskı altında: Dünyamız ısınıyor, buzullarımız eriyor, buzullarımız çekiliyor, mercanlarımız ölüyor, topraklarımız eriyor, su tablalarımız düşüyor, balıkçılığımız tükeniyor, kalan yağmur ormanlarımız küçülüyor. Eko sistemimizde bir şeyler çok çok yanlış. ”

ISOTHERM İZOLASYONU ile Yalıtım Yapmanın 10 Nedeni

YAZ AYLARINDA SOĞUTMA: 145mm ISOTHERM ısı akışını% 90’a kadar azaltır. Evdeki sıcaklığı 4 ila 8 derece iyileştirme

KIŞLARDA SICAK: 145mm ISOTHERM, evdeki sıcak havanın soğuk çatı boşluğuna kaybolmasını önleyecektir.

ENERJİ TASARRUFU: Üç yıl gibi kısa bir sürede yalıtım maliyetlerinin geri kazanılacağı tahmin ediliyor.

TOZ İÇERMEZ: Alerjisi olan kişiler için Isotherm İzolasyon, gevşek lifler olmadan mükemmeldir.

ALERJİ İÇERMEZ: Astım ile yaşayan veya alerjisi olan kişiler için.

ITCH FREE: Gevşek elyaf yok, reçine bağlayıcı yok Polyester tipi ürün.
SAB ONAYLI: Isotherm Insulation en yüksek standartlarda üretilmiştir.

ÇEVRE DOSTU: PET plastik şişelerden imalat. Kola Fanta Şişeleri vb.

30 YIL GARANTİSİ: Isotherm İzolasyon çoğu evi geride bırakacaktır.

YANGIN DERECESİ BB / 1/2: Büyük yangın derecesi Isotherm İzolasyon alev almaz.

İzoterm Isı Yalıtımı Yaz Faydaları

Isotherm Isı Yalıtımı, çatı ve tavanlar için en iyi ısı yalıtım ürünlerinden biridir. 145 mm İzoterm İzolasyon, sıcak bir yaz gününde eve giren ısı akışını% 90’a kadar azaltacaktır. Bunun nasıl çalıştığı oldukça basit. Sıcak bir yaz gününde çatı alanınız fırın gibi olur. Güneş çatıya vurmaya devam ederken çatı alanındaki sıcaklık yükseliyor.

Bu da evdeki tavanı çok sıcak hale getirir. Hatta bazı evlerde tavan sıcaklıklarını 54 santigrat derecede ölçtük. Ancak iç duvarlarda 30,5 santigrat derece sıcaklık okuyoruz. Bu, yazın, kesinlikle istemediğinizde, yazın başınızın üzerinde yerden ısıtma varmış gibi olduğu anlamına gelir. Bu ışıyan ısı, evinizin içini bir fırının içindeymiş gibi hissettirecek.

Burası, çoğu ev sahibinin biraz rahatlamak ve hissetmek için klimalara geçtiği yerdir. Ancak işin gerçeği, Güney Afrika’da klimayı çalıştırmak çok pahalı. Isotherm Isı yalıtımı ile yalıtılmış evler, yeterince soğuk olacağından büyük olasılıkla Air Con’u çalıştırmayacaktır. Klima çalıştıran ev sahipleri, termostatın sık sık devreye girmesine gerek kalmayacağından önemli bir tasarruf elde edeceklerdir. Enerji tasarrufu burada devreye giriyor.

İzoterm İzolasyon Kış Faydaları
Kışın yazın olduğu gibi bunun tersi olur. Soğuk bir günde, soğuk hava çatı boşluğundan akarken çatı alanı çok soğur. Bu da tavanı çok soğuk hale getirir. Bildiğimiz gibi evdeki herhangi bir sıcak hava yükselecek. Bu sıcak hava soğuk tavan boşluğuyla temas ettiğinde tavandan çekilecek ve çatı boşluğuna kaybolacaktır.

Isıtıcı veya şömine kullanan çoğu ev sahibi, ısıtma sisteminin faydasını hissetmek için yanına oturmaları gerektiğini fark edeceklerdir. 145 mm Isotherm yalıtımı monte edildiğinde, bu ısı akışı çatı boşluğunda kaybolmayacaktır. Sıcak hava evde tutulacak ve çoğu durumda tüm evi sıcak tutacaktır. Soğuk günlerde hayatı çok daha konforlu hale getiriyorlar.

Pencereler ve kapılar kapalı tutulduğu sürece, evde üretilen ısı saatlerce tutulacaktır. Bu, ısıtma üniteleri çok daha az kullanılabildiğinden ısıtma ve şöminelerin kullanımını çok daha ekonomik hale getirir.

Çevre dostu İzoterm İzolasyon

İzoterm yalıtımı, piyasadaki en çevre dostu yalıtım ürünlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Isotherm, PET plastik şişelerden üretilmektedir, bu şişeler bizim Kola, Fanta şişelerimizdir. Bu, çöp sahalarında 450 yıl boyunca kirlilik olacaktır. Şimdi bu kirliliği enerji tasarruflu çatı yalıtımına dönüştürmek çok yenilikçi. Dolayısıyla, çevredeki kirlilikten çevremize yardımcı olacak enerji tasarrufuna kadar mutlak bir kazanandır.

Ancak, ISOTHERM’in kendisi geri dönüştürülebilir olduğu için bu daha iyi hale gelir. Böylece döngü devam ediyor. Piyasada bunu iddia edebilecek bildiğim başka bir ürün yok. ISOTHERM’in klima ihtiyacını azalttığı gerçeği harika bir başlangıç. ABD gibi ilk dünya ülkeleri, bu ünitelerin çevreye verdiği zarar nedeniyle satılabilecek klima türleri konusunda artık çok katı hale geldi.

İzoterm ayrıca en önemli merkezlerde üretildiğinden nakliye maliyetleri önemli ölçüde azaltılır. Bu da karbon ayak izini daha da azaltır.

Loft Oda İzolasyonu

145mm Isotherm, çatı katı oda tipi yalıtım için tercih edilen ürünümüzdür. Loft odalar evlerde harikadır; ancak yazın fırın, kışın dondurucu gibidirler.

Yalıtımlı Loft Odalar, Isotherm’in kurulu olduğu diğer evler kadar soğuktur. Çatı katı odalarını, doğru yalıtım uygulanmadan önce bu kadar sıcak yapan şey, tavan boşluğu ve yan duvarların tümünün çatı yapısının bir parçası olmasıdır. Bu, sıcak tavan levhaları veya alçıpan bölmelerin yazın çok sıcak ve kışın soğuk olduğu anlamına gelir.

Bu çatı su yalıtımı çok yüksek gerilme mukavemetine ve 30 yıllık üretici garantisine sahiptir. Bununla ilgili daha fazla bilgi için çatı katı odası sayfamızı ziyaret edin.

Tüm Yeni Evlerde Tavan İzolasyonu Zorunludur

Düşük maliyetli konutlar da dahil olmak üzere tüm yeni evlerde, Ocak 2013 itibariyle SANS uyumlu tavan yalıtımının kurulması gerekmektedir. Bu mevzuat çok geçtir. Çoğu 1. dünya ülkesi yıllardır çatı alanını yalıtmaktadır. Güney Afrikalılar kısa süre önce ESCOM’un tüketicilerin ihtiyaçlarını elektrikle karşılayamadığını fark ettiler. Bu, 2015 yılında yük atma ile vurulduğumuzda büyük bir sorun haline geldi. Şirketler ve işçiler en çok darbe aldıkça, bu durum ekonomiye milyarlarca ranta mal oldu. Şirketler kayıplarıyla kapandı ve birçok işçi işini kaybetti.

Tavan ve çatı yalıtımı en az 10 veya 15 yıl önce zorunlu hale getirilmiş olsaydı, bundan kaçınabilirdik. Öyleyse tavanınıza hangi yalıtımın takılması gerekir. Tüm ürünler SANS uyumlu olmalı ve mevzuatta belirtildiği gibi bölgeler için belirli bir R-değerine ulaşmalıdır.

Western Cape Region, önerilen R-değeri 3,70’e ulaşacağından 145 mm Isotherm’i kurmalıdır. 145mm Isotherm, aslında uyduğumuz en popüler ürünlerden biridir; çünkü Isotherm çevre dostu ve insan dostudur.

Johannesburg bölgesi 145 mm Isotherm’i kurmalıdır çünkü bu, önerilen R-değeri 3,70’e de ulaşacaktır.

Pretoria ve Midrand, ayrıca R-değeri 3,70’e ulaşmaları gerektiğinden 145 mm Isotherm’i de kurmalıdır.

KZN bölgesi, bu bölge için R-değerini elde edeceğinden, 100 mm İzoterm Yalıtımı kurmalıdır.

Isotherm Enerjiden Nasıl Tasarruf Sağlar?

Petrol rafinerileri şeker fabrikaları ve çoğu gıda üretim tesisi yalıtılmamış gibi ısıtma için enerji kullanan bir endüstriyel üretim tesisi asla bulamazsınız. Bunun nedeni, asla kâr sağlamayacaklarıdır. Aslında, ALUSAF gibi bu sanayi tesisleri, bazı orta ölçekli kasabalardan daha fazla elektrik kullanacak. Şimdi bunun enerji için boşa harcanması sonucu gelir kaybına neye mal olacağını hayal edin. Bazı petrol rafinerileri, yalıtım için yılda milyonlarca rant harcıyor.

Aslında, ALUSAF gibi bu sanayi tesisleri, bazı orta ölçekli kasabalardan daha fazla elektrik kullanacak. Şimdi bunun enerji için boşa harcanması sonucu gelir kaybına neye mal olacağını hayal edin. Bazı petrol rafinerileri, yalıtım için yılda milyonlarca rant harcıyor.

Eviniz de farklı değil ve çoğu ev sahibi, mümkün olduğunca tasarruf etmek için çaresiz. ISOTHERM ile izole edilmiş bir ev, kışın daha sıcak ve yazın daha serin olacağından çok daha az enerji kullanacaktır. Aslında, ısıtma ve soğutma kullanılıyorsa, ayarlar daha soğuk hava olarak kısılabilir ve daha sıcak hava korunur.

Evlerine doğru yalıtımı yaptıran ev sahiplerinin çok daha az enerji kullanacağı tahmin edilmektedir. Ve ISOTHERM maliyetinin üç yıl gibi kısa bir sürede geri kazanılması gerektiğini. Ev sahiplerine daha uzun yıllar enerji tasarrufu ve konfor sağlıyor. 145 mm Isotherm, ısı yalıtımının size nasıl enerji tasarrufu sağlayacağının ve zor kazandığınız parayı cebinizde tutacağının mükemmel bir örneğidir.

Sonuç, ev sahiplerinin daha uzun yıllar enerji tasarrufu ve konfora sahip olacağıdır. 145 mm Isotherm, ısı yalıtımının size nasıl enerji tasarrufu sağlayacağının ve zor kazandığınız parayı cebinizde tutacağının mükemmel bir örneğidir.

Isotherm Nasıl Kurulmalıdır

Isotherm tavana düz olarak monte edilmelidir. Evlerdeki tüm çatı yalıtım ürünleri tavana düz olarak monte edilmelidir. Bunun nedeni basit; çatı alanınızı soğutmak istemezsiniz. Tercihen evinizin içini soğutmak istersiniz. Isotherm Kurulumcunuz, eğimi takiben çatı yalıtımına uyarsa, çatı alanınız serin olur. Konforlu olmak için yine de klima çalıştırmanız gerekir.

Kışın, evde oluşan tüm sıcak hava yükselip soğuk çatı boşluğuna çekileceği için eviniz soğuk olur. Bu nedenle, yalıtımın tavanda düz olması gerektiğini unutmayın. Aslında, Gumtree çetesi ya da yerel bir tamirci tarafından yalıtımın neden çalışmadığını görmek için yalıtım yaptırdıkları evlere sık sık çağrılıyoruz. Muayene sırasında, çoğu durumda, yalıtım spesifikasyon altındadır veya kirişlerin üzerine yuvarlanır. Bu aslında evi yazın daha sıcak, kışın daha soğuk hale getirecektir. Bunun nedeni ısı yalıtımının altındaki hava cepleridir.

Isotherm’in Akustik Faydaları

145 mm Isotherm takılırken Isotherm yalıtımı iyi akustik özelliklere sahip değildir. Bu yalıtım, evdeki gürültü kirliliğinin etkisini azaltacaktır. Çatı alanı, en önemli gürültünün eve gireceği yerdir. Bununla birlikte, evin ses geçirmez olması için iki veya üç katman öneriyoruz.

Bu, çatıdan gelen gürültü seviyelerini çözecektir. Ancak pencereler, kapılar vb. Gibi dikkate alınması gereken başka faktörler de vardır. Ciddi gürültü kirliliği sorunu yaşayan ev sahipleri için önerdiğimiz şeyler aşağıdaki gibidir. Ses yalıtımı için, gürültü kirliliğini azaltmak için pembe Aerolite düşünülmesi tavsiye edilir.

Çatı alanını iki veya üç kat 145 mm Isotherm yalıtımı ile yalıtın.

Ağır perdeyi takın. Bu ticari olarak satın alınmayacaktır.

Gereksinimlerinize göre yapılmaları gerekecek – arkada belki iki kat perde astarlı yüksek yoğunluklu perdelik kumaş.
Tüm pencereleri ve kapıları kapattığınızdan emin olun. Pencereleriniz ve kapılarınız hava sızdırırsa, onları kapatmanız gerekir.

Son olarak, pencereleriniz ve kapılarınız eskiyse ve kapatılamıyorsa, çift camlı pencereler takmayı düşünün, bu daha pahalı bir seçenektir. Ancak ses için en iyisi PVC pencere çerçeveleri.

Çatı Yalıtımlı Aşağı Işık Tehlikeleri

Bu basittir, tavanı asla yalıtımla kapatmayın. Gömme ışığın etrafında daima bir nefes deliği açın. Lütfen bunun yalıtımın yanabileceği için olmadığını unutmayın. İzoterm alev almadığı için yanmayacaktır. Sorun, sarkıt lambalar ve bunların nasıl takılacağı yerine yalıtım değil.

Daha eski olan 40’ın ve watt’lık tavan ışığının 270 ila 350 derece sıcaklıklara ulaşacağını unutmayın. Bu yemek pişirmek için yeterince sıcak. Tavan lambaları takıldığında, elektrikçi bunları işaretler ve tavana delikler açar. Tamamlandığında, bu aşağı ışık deliklerinden birkaçı ya bir copla ya da ana kirişin altındadır. Maalesef, evdeki herhangi bir ziyaretçi boşlukları hemen fark edeceği için bunlar taşınamaz.

Ayrıca, eski kutuların evin etrafındaki ağaçlardan düşen yapraklarının çok sık çatı boşluğuna düştüğünü unutmayın. Bu yapraklar tavan ışıklarının üzerindeyse bu bir felaket olabilir. En azından yalıtım, çatıdaki alevlerin yayılma potansiyelini azaltacaktır.