Katlar Arasında Yalıtım Olmalı mı?

Yalıtım, bina ısı verimliliğinizin büyük bir özelliğidir. Genellikle, yalıtım söz konusu olduğunda, en kritik alan çatı ve duvarlardır. Ancak insanlar genellikle evin yalıtım gerektiren diğer kısımları olduğunu unuturlar.

Müşterilerin sorduğu en yaygın sorulardan biri, zeminler arasında yalıtım olması gerektiğidir. Neden olmamasının geçerli nedenleri ve neden yalıtım olması gerektiğinin nedenleri vardır. Ancak daha da önemlisi, zeminleriniz için ne tür yalıtımın iyi olduğunu bilmeniz gerekir.

Bunu göz önünde bulundurarak, zemininizin ısı yalıtımına karşı ve nedenlerini kıralım:

Önerilen makale: dekoratif boya nedir ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Zeminler Arası Isı Yalıtım Nedenleri

İzolasyon eklememek için geçerli tüm nedenlerden dolayı, izolasyona ihtiyaç duyduğunuz nedenler de vardır. Katlar arasında yalıtım olması durumunda evet cevabına bakalım.

Zemin yalıtımına ihtiyaç duyduğunuz bazı durumlar şunlardır:

– Zemin soğuk bir alanın üzerindeyse, yalıtım gerekir. Bazı örnekler, havalandırmalı tarama alanı ve ısıtılmamış garajı içerir

– Bitmemiş bir tavan boşluğu ile uğraşırken zemin kirişleri arasında ve üzerinde yalıtım gerekir. Bu, aşağıdaki yaşam alanını kapatacak

– Oda dış duvarın altındaki dirsekli ise, zemin yalıtımına ihtiyacınız vardır

– Döşeme zeminleri doğrudan zemine inşa edilir, yalıtım gerekir

– Amacınız zeminler arasındaki ses ve gürültü transferini azaltmak olduğunda, yalıtım sorunun mantıklı cevabı ve çözümüdür

Zeminin Isı Yalıtımına Neden Olma Nedenleri

Zeminlerde izolasyona ihtiyaç duymamanızın ana nedeni basittir. Zemin bina zarfına ait değildir. Bazen zemine yalıtım eklemek eviniz için sorunlara neden olabilir. Zemin yalıtımı, buhar bariyerlerinin ve termal direncin dinamiğini engelleyebilir.

Zemin yalıtımından kaynaklanabilecek en büyük endişe kalıptır. Zemin yalıtımı bazen oda sıcaklığını çiğ noktasının altına düşürebilir. Bu durumda, nem giderici bile nem yükünü kaldıramaz.

Bu nedenle, zeminlerinize yalıtım eklemeden önce dış cephe boya gibi her zaman bir yalıtım uzmanına danışmanız çok önemlidir. Sertifikalı bir profesyonel, evinizin zeminler arasında yalıtım gerektirip gerektirmediği konusunda çağrı yapabilir.

Daha da önemlisi, sertifikalı bir yalıtım müteahhidi, yalıtımın nasıl ve nereye yerleştirileceğini tam olarak bilecek ve binanın termal zarfını engellemeyecektir. Katlar arasında yalıtım için evet veya hayır olmaya katkıda bulunan birçok faktör vardır.

Ne Tür Zemin Yalıtımı Kullanmalısınız?

Başlangıçta belirtildiği gibi, zeminler arasında yalıtım olması değil, aynı zamanda ne tür bir yalıtım olması gerektiğine de cevap vermek önemlidir. İngiltere’de çoğumuz soğuk bir iklimde yaşıyoruz. Kışın soğuk beton zeminlere yabancı değiliz.

Soğuk olmasının yanı sıra, beton zeminler de nemle doludur ve uzun süreli bir bakım problemi sunar. Çözüm yalıtım eklemek ve sprey köpük yalıtımının genel olarak en iyi seçenek olduğuna inanıyoruz.

Ve tüm seçeneklerden ve yalıtım kurma işleminden biraz bunalmış hissediyorsanız, lisanslı bir yüklenici işe almayı düşünebilirsiniz. Sprey köpük gelince, işte bazı faydaları.

Sprey köpük, ürünün tüm boşlukları, çatlakları ve köşeleri kapatmasına izin veren geniş bir doğaya sahiptir. Uygulandığında, sprey köpüğü doğasının 100 katına kadar genişler. Geniş yapısı nedeniyle, sprey köpüğü daha fazla yalıtım için daha az malzeme gerektirir.

Ve tüm boşlukları kapatarak, sprey köpük zeminler arasında gerçek bir ses geçirmez bariyer sağlayacaktır. Daha önce, zeminler arasında yalıtmanız gereken nedenlerden birinin onları daha ses geçirmez hale getirmekten bahsetmiştik.

Ancak daha da önemlisi, sprey köpük yalıtımı büyük termal verimlilik sağlayacaktır. Örneğin, ikinci katınız garaj gibi soğuk ve ısıtılmamış bir alanın üzerindeyse, sprey köpüğü kışın rahatsız olan soğuk zeminlerle ilgilenir.