Kendin Yap Boya Projeleri

Evinizdeki boya işini bir DIY projesine dönüştürmek ne kadar cazip gelse de, önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var. Bize projelerinin hayal ettikleri gibi olmayabileceğini soran arkadaşları, aileleri ve hatta eski müşterileri sık sık uyarıyoruz. Kendin yap resmine ve bilmeniz gerekenlere daha yakından bakalım.

Hazırlık:

Boyamaya başlamadan önceki hazırlık süreci, iç cephe akrilik boya fiyatları gibi herhangi bir boya projesinin kritik bir parçasıdır.

Deneyim, beceri, sabır ve doğru malzemeler, işin hazırlanmasında büyük önem taşır. Proje ne kadar karmaşıksa, hazırlık çalışmaları o kadar karmaşık olacaktır. Örneğin, kuru çürüklük, çivi patlamaları veya diğer alçıpan onarımları varsa, bunların boyamadan önce ele alınması gerekir.

Tamir etmemiz dakikalar alabilecek bir şey, bir ev sahibinin yapması saatler alabilir. Neden? Ev sahipleri genellikle deneyime, beceriye sahip değildir veya uygun teknikleri bilmezler. Çoğu zaman, onarımlar için hangi malzemeleri kullanacaklarından bile emin olmazlar. Bu noktaya bir yan not olarak, profesyonel bir ressamın, bir ev sahibinin ters giden Kendin Yap projesini düzeltmek için çağrılması duyulmamış bir şey değildir. Profesyonel bir ressamı işe aldığınızda, uzmanlıkları, zamanları ve deneyimleri için ödeme yaparsınız.

Önerilen makale: transmisyon ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Nasıl hazırlanır:

Hazırlık çalışmalarının neleri içerdiği konusunda göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

Tüm mobilyaları, bitkileri vb. taşıyın ve tamamen örtün.

Resim çerçeveleri, aynalar vb. gibi duvar askılarını çıkarın ve güvenli bir şekilde saklayın.

Zeminleri, halıları veya kilimleri korumak için zemin kaplamaları döşeyin

Çıkış kapaklarını, aydınlatma armatürlerini çıkarın ve plakaları değiştirin ve uygun şekilde saklayın

Onarım ve boyama için uygun koruyucu giysiler giyin; bu gözlükler, yüz maskesi, tulum veya önlükleri içerebilir

Boyamadan önce tüm duvarları veya yüzeyleri temizleyin

Banyolar ve mutfaklar, biriken yağ ve kiri temizlemek için özel formüller gerektirebilir

Bu onarımları yapmak için doğru malzeme ve kimyasalları kullanarak levha sallama yaması, çivi delikleri, çatlaklar ve kuru çürüklük gibi gerekli onarımları yapın

Bir zımpara veya boya kazıyıcı kullanarak çatlak veya dökülen boyayı temizleyin (başlamadan önce kurşun boya olmadıklarından emin olun)

Boyacı bandını gerekli tüm kenarlara uygulayın; bu büyük bir zaman alır (profesyoneller bant kullanmadan düz çizgiler elde etme becerisine sahiptir)

Aşağıdakileri içerebilen ancak bunlarla sınırlı olmayan hazırlık araçları:

Yama veya kalafat

Zımpara kağıdı veya elektrikli zımpara

Koruyucu gözlükler

Doğru yüz maskesi türü

Boya, uygun parlaklık veya tip

Çeşitli boyutlarda yüksek kaliteli fırçalar ve rulolar

Uzatma direği

Karıştırıcılar

Silindir kapakları

Tepsiler

Paçavra veya eski havlu

Muşamba veya diğer zemin kaplamaları

Mobilya kaplamak için plastik

Süreç:

Tüm doğru malzemeleri ve malzemeleri bir kez topladıktan sonra, en iyi sonuçları elde etmek için doğru süreci takip etmek isteyeceksiniz. Deneyimin önemli olduğu yer burasıdır. Deneyimli ve yetenekli bir ressam, sıradan bir DIY’ciden daha verimli ve etkili bir şekilde nasıl çalışılacağını bilir ve çalışmaları daha iyi bir bitirme ürünü ile sonuçlanır. Ayrıca, harika sonuçlar elde etmek için belirli yöntemleri takip etmenin ayrıntılarını da bilirler.

Önemli

Koyu bir rengin üzerini boyuyorsanız, muhtemelen önce astarlamanız gerekecektir. Zaten yüzeyde bulunan boya türü ve yüzey için doğru olan yüksek kaliteli bir astar seçmenizi öneririz. Bir donanım veya boya uzmanına danışmak isteyeceksiniz. Hepsi bir arada boya ve astarları kullanma hakkındaki blog yazımıza bakabilirsiniz. Bir astar kullanıyorsanız, muhtemelen önce astarı renklendirmek isteyeceksiniz.

Boya

Çok fazla veya yetersiz satın almaktan kaçınmak için ne kadar boya gerekeceğini tahmin etmeniz gerekecek. Odanın kare görüntülerini ölçün. Bir galon boya genellikle yaklaşık 450 fit kareyi kaplar. Çoğu profesyonel, sıradan bir DIYer’dan daha az boya kullanır, çünkü fırçaları ve silindirleri nasıl düzgün şekilde ıslatacağımızı biliyoruz. Ayrıca istediğiniz veya ihtiyacınız olan parlaklığa (yumurta kabuğu, parlak, düz vb.) Karar vermeniz gerekecektir. Farklı yüzeyler belirli perdeler gerektirir veya en iyisini yapar. Örneğin, çoğu süpürgelik ve döşeme yağlı boyayla daha iyi sonuç verir.

Temizlemek

Her çalışma seansının sonunda temizlik yapmak, yapmanız gereken bir şeydir. Bu, kısmen güvenlik nedenleriyle doğru şekilde yapılması gereken sürecin bir parçasıdır. Son derece yanıcı ürünlerle çalışıyor olabilirsiniz. Doğru depolama ve bertaraf çok önemlidir.

Takip etmek isteyeceğiniz veya ihtiyaç duyacağınız belirli süreçler vardır, örneğin:

Fırçalarınızı kullandığınız boya türüne göre nasıl temizleyeceksiniz

Kirli paçavralar nasıl atılır

Tiner ne zaman ve nasıl kullanılır

Boya kovaları, paçavralar ve tepsiler gibi kirli, kimyasal veya boya ile ıslanmış malzemeleri uygun şekilde imha edin (günümüzde çoğu topluluk yanıcı kimyasalların ve ürünlerin imhasını büyük ölçüde düzenler; bu gereksinimlere uymalısınız)