Kepenk Bakımı

Evinizin panjurlarını hiç incelediniz mi? Varsa, en son ne zaman? Evinizin dışı gibi pencere kepenkleri yıllık olarak kontrol edilmelidir. Evinizi yıllık aşınma ve yıpranma açısından incelerken, panjurlarınıza da göz atmanızı öneririz. Daha eski veya ahşap panjurlarınız varsa, onları düzenli olarak kontrol etmek çok daha önemlidir.

Herhangi bir hasar veya aşınma bulursanız, bazen biraz bakım veya iç cephe boya fiyatları sorunu çözebilir. Yine de çok uzun süre bekleyin ve değiştirmeniz gerekebilir. İşte o zaman işler pahalı hale gelebilir.

İşte evinizin pencere kepenkleri ile başa çıkmak için bazı ipuçları.

Tipik olarak, panjurlar vinil veya ahşaptan yapılır. İki malzeme, elementleri çok farklı şekilde tutuyor.

Vinil Kepenkler: Düşük bakımdan hoşlanıyorsanız, umarım evinizde vinil kepenkler vardır. Bunlar nispeten bakım gerektirmez ve ahşap panjurlardan daha ucuzdur.
Vinil ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular:

Önerilen makale: ıpe çelik profil fiyatları ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Solma
Çatlama

Güneşe ve havaya maruz kalmak, deklanşör renginin zamanla solmasına neden olabilir. Bununla birlikte, yeniden canlandırmak veya rengi değiştirmek için vinil yeniden boyanabilir. Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, yüksek kaliteli dış mekan boyası kullanmanın, boyanın ne kadar dayanacağı konusunda kritik öneme sahip olmasıdır.

Vinil çatlıyorsa, bu farklı bir sorundur ve genellikle yeniden boyama veya kalafatlama ile çözülemez. Deklanşörü değiştirme zamanı. En azından tahta bir panjuru değiştirmekten daha ucuz olacak!

Ahşap Kepenkler: Ahşap kepenkler, çıplak veya çatlamış ahşap ve dökülen boya olup olmadığını kontrol etmek için düzenli ve dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Zamanla tüm ahşabın yeniden boyanması gerekecektir. Ahşap panjurlarla ilgili harika olan şey, yeniden boyanabilmeleri ve küçük çatlaklar ve ahşap çürüklerinin kapatılıp doldurulabilmesidir.

Profesyonel bpyacıların çoğu bu sorunları çözme yetisine sahiptir. Ancak, panjurun bütünlüğünü bozan çok fazla ahşap çürüğü varsa, onu değiştirmeniz gerekebilir.