Kırmızı Oda Üzeri Nasıl Boyanır?

Kırmızı duvarlar sıcak ve davetkar, cesur ve güzel ya da havalı ve klasik olabilir. Ancak, kırmızı sizin işiniz değilse, boyamak için bir kabus da olabilirler. Kırmızı boya, bu zengin rengi elde etmek için ekstra pigmentler içerir ve bu, daha açık renklerden akmasına neden olur. Neyse ki, günümüzün boyaları ve astarları bir arada, iki adımda ve en az üç kat elde etmek için gereken tam kapsama türünü sunuyor.

Temizlik
Boya, toz ve yağ içermeyen duvarlara daha düzgün yapışır. Bu, özellikle dumanın ve yemeklik yağın duvarlara yapışabileceği mutfaklarda önemlidir. Bir süpürgenin kıllarını büyük bir yapışkan beze, temiz bir bez bebek bezine veya bulaşık bezine sarın ve yerine sabitleyin. Toz ve örümcek ağlarını temizlemek için duvarlarınızı yerden tavana süpürün. Bir galon ılık suya 1 ila 2 yemek kaşığı trisodyum fosfat veya bulaşık deterjanı gibi bir yağ çözücü ekleyin ve duvarlarınızdaki görünür gres, yağ veya lekeleri süngerle silin. Duvarları ıslatmayın, sadece silin. Devam etmeden önce tamamen kurumasını bekleyin.

Hazırlık
Astar hafif pürüzlü bir yüzeye daha iyi yapışır. Yüksek noktaları gidermek ve kusurları gidermek için duvarlarınızı uzun kutuplu bir zımpara ile zımparalayın. Zımpara tozu izlerini gidermek için duvarları yapışkan bir bezle iyice silin. Tırnak deliklerini alçıpan onarım bileşiği ile doldurun. Nemli veya nemli bir iklimde yaşıyorsanız, önerilen kuruma süresine 30 dakika ila bir saat ekleyerek tamamen kurumasını bekleyin. Onarılan yerleri duvarla aynı hizaya gelene kadar zımparalayın ve yapışkan bir bezle silin. Kırmızı duvarınız ne kadar pürüzsüz ve bakımlı olursa, astar o kadar iyi yapışır ve daha az kanama olur.

Astarlama
Su bazlı sızdırmazlık astarları, yeni italyan boya desenleri katlarınızda kırmızı boyanın akmasını önlemek için en iyisidir. Odayı boyamak istediğiniz son renge yakın olanı seçin ve kenar fırçası ile odanın kenarlarını boyayarak uygulayın. Duvarların geri kalanını bir rulo ile doldurun. Bütçenizin izin verdiği en yüksek kaliteli fırçalar ve rulolarla çalışın, en eşit kapsama alanını elde edin ve başıboş fırça kıllarının veya rulo tüylerinin gevşeyip astarda sıkışma riskini azaltın. Aralarında bol kuruma süresi bırakarak en az iki kat astar uygulayın.

Tablo
Lateks boya mükemmel kapatıcılık sağlar, pürüzsüzce sürülür, temizlenmesi kolaydır ve yağlı boyalara göre çok daha hafif bir kokuya sahiptir. Boyayı, astarı uyguladığınız şekilde uygulayın: Kenarlardan “keserek” ve duvarların geri kalanını doldurarak. İki kat astarla bile, duvarınızı tamamen kaplamak ve kırmızının akmasını önlemek için en az üç kat boya gerekebilir. Özellikle yağmurlu günlerde, bir sonrakini uygulamadan önce her katın iyice kurumasını bekleyin.