Klima Köpük Panosu Nasıl Kurulur

yalıtımPencere ünitesi kliması sıcak yaz aylarında hayat kurtarıcı olabilir. Bununla birlikte, kışın bir taslak ve ısı kaybı kaynağıdır. Pencere ünitesini çıkarmanız ve saklamanız ya da açıklığı soğuktan yalıtmanın bir yolunu bulmanız gerekir. Bu amaçla, yalıtılmış köpük levha mükemmeldir ve hemen hemen her donanım veya ev geliştirme mağazasından satın alınabilir.

İş için En İyi Köpük Panosunu Seçme
Klimanızın monte edildiği pencere açıklığını yalıtmak için bir köpük levha yalıtımı seçerken, pahalı veya ayrıntılı bir şey satın almanıza gerek yoktur. Aslında, donanım mağazasında veya yerel ev geliştirme merkezinizde en düşük fiyata satışa sunulan köpük levha yalıtım tipini seçmelisiniz. Her ne kadar daha yüksek bir R-derecesine sahip köpük levha yalıtımı kışın soğuk havayı korumakta daha etkili olsa da, fark göz ardı edilebilir.

Önerilen makale: iç cephe boya özellikleri ve boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Çoğu durumda, köpük levha, cereyanı ve rüzgarı dışarıdan soğuk havanın kendisinden daha fazla tutmaya hizmet edecektir. Bunu düşündüğünüzde, pahalı köpük levha yalıtımı, taslakları veya rüzgarı engelleme işini düşük R dereceli köpük levha yapraklarından daha iyi yapmaz. Bununla birlikte, bir tarafında veya diğer tarafında folyo bulunan köpük levha yalıtımı satın almak kötü bir fikir değildir. Bu, gün boyunca güneşten gelen ışığı yansıtmaya ve soğuk havanın evinize girmesini önlemeye yardımcı olacaktır. Ancak, bunun için bir prim ödemeyin, çünkü çok fazla yardımcı olmaz.

Klimanız için Kutu Kapağı Oluşturma
Pencere ünitesi klimanızı kardan kaynaklanan soğuktan ve nemden korumak istiyorsanız, köpük levha yalıtımından yapılmış bir köpük kutusu da oluşturabilirsiniz. Kış aylarında tüm pencere ünitesini kaplayacak bir köpük tahta kutu oluşturmak için koli bandı, kalafat ve diğer yapıştırıcıları kullanabilirsiniz. Bu sadece pencere ünitesi klimanızı korumakla kalmaz, aynı zamanda üniteyi pencerenizden çıkarmanız ve saklamanızdan da kurtaracaktır.

Kutunun tasarımının çok ayrıntılı olması gerekmez ve hatta köpük tahta tasarımınızın formu olarak büyük bir karton kutu kullanabilirsiniz. Köpük levha yalıtım parçalarını kutunun dışına yapıştırarak ve daha sonra pencere açıklığına sabitlemek için koli bandı kullanarak karton kutuyu güçlendirebilirsiniz. İlkbaharda, koli bandını çıkarın ve atın. Ardından, gelecek sezon yeniden kullanabilmeniz için kutuyu bir yerde saklayın.

Kutunun ve Pencere Açıklığının Sızdırmazlığı
Evinizdeki pencere açıklığını kaplamayı seçtiğiniz köpük levha yalıtım tipine bakılmaksızın, düzgün bir şekilde mühürlenmesi çok daha önemlidir. Bununla birlikte, köpük levha parçasını pencereye kapatmak hiç de zor değildir. Bunu yapmak için, çatı yenileme fiyatları ile köpük levha yalıtımını klimanızın yüzü üzerindeki pencere açıklığına tam olarak oturacak şekilde kesin. Ardından, hava geçirmez bir conta oluşturmak için köpük levha dikişleri boyunca bantlamak için koli bandı kullanın. En çekici çözüm olmamasına rağmen, çok etkilidir. Ayrıca, pencere ünitesi klimasını daima bir perdeyle kaplayabilirsiniz.