Maple Kereste Boyama

Akçaağaç kereste güzel bir ahşap tanesine sahiptir ve evdeki dolaplar ve mobilyalar için popüler bir seçimdir. Bununla birlikte, zaman zaman, akçaağaç malzemelerinde boya veya leke rengini değiştirmek isteyebilirsiniz ve en iyi sonucu elde etmek için bunu nasıl doğru bir şekilde yapacağınızı bilmeniz gerekir. Bu nedenle, bu makale Maple kereste ile en iyi boya veya leke nasıl elde edileceğine dair bazı ipuçları sunacaktır.

1. Mümkünse Boya veya Lekeden Kaçının
Mümkünse, üretici tarafından önceden bitirilmeden veya önceden lekelenmedikçe, akçaağaç doğal durumunda bırakılmalıdır. Akçaağaç, boya veya lekenin ahşaba kiraz veya ceviz gibi açık taneli ağaçlarda olduğu gibi kolayca emilmesini zorlaştıran çok ince taneli gerçek bir parke. Hemen hemen her durumda, orijinal Maple ahşap rengi kaplamayı sert ahşaba farklı bir renkli leke veya boya uygulamak yerine dayanıklı bir poliüretan vernik kaplaması ile korumayı düşünebilirsiniz.

Önerilen makale: italyan dekoratif boya nasıl yapılır ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

2. Akçaağaç Ahşap Hazırlanması Anahtar
Akçaağaç ağacının rengini değiştirmeniz gerektiğini belirlediyseniz, boyamadan önce ahşabı düzgün bir şekilde hazırladığınızdan emin olmanız gerekir. Akçaağaç ağacını boyamadan veya boyamadan önce, benzer oranlarda keten tohumu yağı ve terebentin karışımı oluşturmalısınız. Daha sonra eski bir havlu alın ve akçaağaç ağacının tüm yüzeyini karışımla boyayacak şekilde ovalayın. Hemen kuru bir havlu alın ve fazlalığı silin ve boyamasını bekleyin ve boyamadan önce en az 12 saat deneyin. Bu, daha sonra uygulanacak ahşap ve astar veya boya arasında daha iyi bir bağ oluşmasına yardımcı olacaktır.

3. Yağ Doldurucu Bir Astar Kullanın
Maple kerestesini boyamanız gerekiyorsa, önce yavaş kuruyan yağ bazlı bir jotun ahşap astarı uygulayın. Astarı uygulamak için kaliteli bir naylon fırça kullanın ve boyamadan önce astarı tamamen pürüzsüz zımparalayın. Maple, boyayı diğer bazı açık tahıl sertağaçları kadar kolay kabul etmediği için, bu tür bir ahşabı boyarken yüksek kaliteli bir astar şarttır.

4. yavaş kuruyan emaye akçaağaç için en iyisidir
Maple’ı boyarken, yavaş kuruyan bir emaye boya kullanın. akçaağaç ahşap boyayı kiraz veya ceviz gibi açık taneli ahşaplar kadar kolay emmez. Bu nedenle, yağ bazlı bir emaye kullanılması, ahşabın yüzeyine bağlanırken boyanın çok hızlı kurumasını önleyecektir. Ahşap ve boya arasında daha iyi bir bağ oluşturmak için yağ bazlı emayeye yaklaşık yarım fincan keten tohumu yağı / terebentin karışımı da ekleyebilirsiniz.

5. Tur İşaretlerinden Kaçının
Akçaağaç ağacını boyarken, bir rulo yerine yüksek kaliteli bir naylon fırça kullanmak her zaman en iyisidir. Ancak, akçaağaç vatka işaretlerini diğer sert ağaç türlerinden daha kolay gösterir. Bu nedenle, bir fırça ile boyama yaparken, her zaman fırça üzerinde ıslak bir kenarla boyadığınızdan emin olun ve üst üste gelen konturlardan çok fazla kaçınmaktan kaçının çünkü boya birikimi Maple kereste veya ahşapta kolayca ortaya çıkar.

6. Zımparalama ve Daha Fazla Zımparalama Gerekebilir
Akçaağaç boyayı bu kadar hızlı emmediğinden, akçaağaç oluşumu Maple ile ilgili bir sorun olabilir. Bu nedenle, çok fazla birikmiş boya alanlarını yıkmak için yüksek zımpara kağıdı ile boya katları arasında zımparalamaya hazır olmalısınız.