Mutfağınızı Yenilemek

Mutfağınız muhtemelen evinizde en sık ziyaret edilen odalardan biridir, özellikle de zamanınızı bir fırtına pişirmek için harcamayı seviyorsanız. Bu nedenle, yeni bir his vermek için güncellemeyi düşünüyor olabilirsiniz. Mutfağınızı yeniden tasarlamak harika bir fikir olsa da, değer katmanın önemini de düşünmelisiniz. Bunu yaparak, evinizin genel değerini artırırsınız ve belki de yükseltme için harcadığınız paradan bir miktar getiri elde edersiniz. Bunu başarmanın birkaç yolu vardır ve çoğu bir servet harcamanızı gerektirmez. Bu makale, özellikle bir sonraki mutfak yenilemenizi hesaba katmayı düşünebileceğiniz üçünü ele alacaktır.

Taze Boya Ekleyin

Bazen mutfağınızı tamamen söküp yeniden başlamak istediğinizde, gerçekte mutfağınızı dönüştürmek için ihtiyacınız olan tek şey taze bir kat boya olduğunda hissedebilirsiniz. Bunun ışığında, mutfağınıza değer katmaya çalışırken, taze bir kat jotun iç cephe boya fiyat listesi ile yapılabilecek alanları düşünün. Boyanmışsa dolaplara veya duvarlara dokunmak ve düzgün bir şekilde yapılmasını sağlamak anlamına gelebilir. Mutfağı yeniden tasarlamak istemeniz durumunda, rengi tamamen değiştirmeyi düşünün. Mutfakta kullanılacak bazı ideal renkler beyaz, gri, mavi, sarı, kırmızı ve yeşildir. Basit bir şeye gidiyorsanız, o zaman belki beyaza sadık kalmayı ve basitçe bir rötuş yapmayı düşünün.

Fikstürleri değiştir

Mutfağınızdaki armatürleri güncellemek, hem değer katmanın hem de yükseltmenin pratik bir yoludur. Örneğin mutfağınıza modern bir hava katmak için ileri teknoloji özelliklere sahip bir musluk veya entegre bir püskürtücü alabilirsiniz. Mutfakta lavaboyu değiştirme seçeneği de bulunmaktadır. En popüler olanlardan bazıları kare granit çubuk lavabolar, porselen emaye ve çelik montaj altı ve farklı bir his için siyah platin lavabolardır. Ek olarak, yeni bir lavabo eklemeden önce daha sonra paranıza ve gönül rahatlığına neden olabilecek herhangi bir gizli sıhhi tesisat sorunu olmadığından emin olmak için borularınıza bir göz atmak için Toronto’daki en iyi tesisatçılardan birini aradığınızdan emin olmalısınız. …

İyi aydınlatıldığından emin olun

Aydınlatma, makul bir miktar harcarken mutfağınıza değer katmanın başka bir ideal yoludur. Bir mutfaktaki tüm farkı yaratabilir ve onu korkunç ya da sıcak ve çirkin hissettirebilir. Mutfağı aydınlatmanın ipuçları, göze batan hatalardan kaçınmak, katmanlı bir görünüm için planlama yapmak ve ışıkları kısmaktır. Bu, istediğiniz ambiyansı yaratmanın yanı sıra mutfağın tonunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Tasarımla ilgili güzel olan şey, zihninizdeki bir şeyi görselleştirebilmeniz ve onu evinizde hayata geçirebilmenizdir. İstediğiniz gibi yeniden yaratma ve yeniden tasarlama şansı da var, bu da yaratıcılığa çılgınca koşma şansı veriyor. Genel olarak, kendinizi iç mekanınızla ifade etmekte ve mutfak dahil evinizin her yerinde arzu ettiğiniz ambiyansı ve ortamı yaratmakta özgürsünüz.